Noorte esimene mõttekoda oli ootamatult sisukas


Noorte esimene mõttekoda oli ootamatult sisukas
Koduvald

Ääsmäelt pärit neidise Kerttu Vetema ja Laagri noormehe Mauro Mark Mustingu juhtimisel läbi viidud mõttekoja üritusele ideid genereerima jõudis küll vaid neli valla noort, aga sellest hoolimata jõuti paari tunniga paberile panna nii tulevase noortekogu struktuur kui eesmärgid.

Et Saue valla noorte hääl leviks, võtsid kuus noort sauevallakat suuna kohaliku noortevolikogu loomisele, mis perspektiivis võiks olla „pärisvolikogule" nõuandvaks rühmituseks. Varustatud pabertahvli ja suunavate küsimustega, viisid Kerttu ja Mauro läbi korraliku ajurünniku, ei mingit niisama seltskondlikku loba, teemad jõudsid punkthaaval ja läbimõeldult tahvlile. Et kui palju peaks ses loodavas noortevolikogus liikmeid olema (7-9), kes võiksid kandideerida (14-24-aastased sauevallakad), kui kaua kestab mandaat (2 aastat) jne. Eesmärkidena toodi välja vajadust aktiviseerida kohalikke noori ühistele tegevustele, kaitsta nende huve, rääkida kaasa noori puudutavates valla strateegiadokumentides, hoida üleval kogukonna identiteeti.

Üritusel viibinud valla vallavanem väljendas poolehoidu noorte nö alt tulevale initsiatiivile, öeldes, et ainult nii saabki noortele just neid tegevusi vallas kavandada, mis neile päriselt huvi pakuvad. „Noorte elu ja maailm on tänapäeval nii kiires muutmises, et nende enda osaluse ja abita on vallajuhtidel raske sellega sammu pidada. Jätkugu teil ainult tahet ja ettevõtmist selle asjaga edasi tegeleda ja käivitada süsteem, mis ei jääks ühekordseks ürituseks," julgustas Andres Laisk.

Et Saue valla Noortekogu ka päriselt loodud saaks, peab aktiivgrupp nüüd teadmised-oskused mobiliseerima ja ette valmistama paki pabereid - kogu valimiskord ja tegutsemise alused, kui need on „pärisvolikogu" poolt heaks kiidetud, saab asi ametliku värvingu. Aga enne veel, kui ametlike paberite ports valmib, otsustasid osalejad, et kohalikus elus saab kaasa lööma hakata kasvõi kohe. Kevad-suvi toovad kaasa mitmeid üritusi, kus noored nii osalejate kui korraldajatena kaasa saaksid lüüa. Näiteks vabatahtlikke organiseerijad oleks vaja nii 23. juunil toimuval Harju Maakaitsepäeval, kui ka suvealguse rattateke korraldamisel (lisainfo kaija.velmet@sauevald.ee).

Teine Saue valla Noorte mõttekoda saab toimuma reedel - 12. aprillil kell 18 Saue valla Kultuurikeskuses. Tunnike tehakse tõsist tööd ja siis on võimalik nautida improteatri etendust. Jooksva infoga saab olla kursis Facebookis loodud spetsiaalse Saue Valla noored lehekülje abil.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare