"Objekt nr 2011" toob Vabaduse väljakule suve

 (2)
"Objekt nr 2011" toob Vabaduse väljakule suve
Foto: Siim Lõvi

Selle pühapäeva õhtul avaneb Tallinnas Vabaduse väljakul Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 installatsioon „Objekt nr 2011“, mis teeb sõna otseses mõttes ilmaimet – talvest saab suvi, pimedusest saab valgus.

Installatsioon saab alguse pühapäeva õhtul kell 20.45. Kolmenädalase toimumisaja jooksul võtavad hiidmõõtmetega suvises kultuurioaasis endale kübeke puhkeaega sajad Eestile olulised kultuuriisiksused. Kolme nädala jooksul veedavad järgemööda selles suves ühe tunni sajad Eesti loovisikud, teatas SA Tallinn 2011 kommunikatsioonijuht Andri Maimets.

„Pintsel ei maali, kaamera ei filmi, lava ei lavasta, pill ei mängi üksi – kunsti sündimisel on olulised inimesed. Ja neid on palju,“ rääkis projekti autor Mart Koldits. „Objekt nr 2011“ annab avalikkusele võimaluse Eesti kultuuri oluliste loovisikutega lähemalt tutvust teha. „Koondame Tallinna Euroopa kultuuripealinnaks olemise aastal ühte teosesse Eesti kultuurivaldkonna võimalikult tervikuna – nii utoopiline kui see mõte ka ei oleks,“ avas Koldits installatsiooni tagamaid.

Väljaspool kontrastina valitsevale käredale külmale ja kestvale talvele valitsev ehe suvi kestab Vabaduse väljakul kuni 20 märtsini. „Objekt nr 2011“ kultuurseid puhkehetki hakkab otseülekandes nägema ka internetis ja Elioni DigiTV erikanalil. „Objekt nr. 2011“ korraldajateks ja läbiviijateks on MTÜ Siseilm ja Allianss Arhitektid.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare