Ohvitserid rajasid Vaikuse lastele rahupaigale mälestusmüüri

 (1)

Ohvitserid rajasid Vaikuse lastele rahupaigale mälestusmüüri
Kiviaed rahupaiga juures. Foto: MTÜ Vaikuse Lapsed

Kristlikud ohvitserid rajasid eelmise nädala lõpus kahe päevaga Harjumaale Risti kirikuaeda Vaikuse laste rahupaigale maakividest mälestusmüüri. Vaikuse laste rahupaiga mälestusmüür on kolmekümne viie meetri pikkune ja selles on üle 80 tonni kive.

Padise vald toetas Vaikuse laste rahupaiga mälestusmüüri ehitamist traktori ja kividega.

''Kristlike ohvitseride vabatahtlik töö julgustab ja annab lootust, et headus leiab järjest enam tee eesti inimeste südametesse,''ütles Risti koguduse õpetaja, Lääne-Harju abipraost Annika Laats.

Vaikuse laste rahupaik, mis asub Harju-Ristil kiriku vahetus läheduses, rajati 2011. aasta juulikuus eraisikute annetust, Eesti Kirikute Nõukogu  ja PRIA toetuse abil. See on koht, kuhu on võimalik matta surnult sündinud laste tuhka. Rahupaik on osutunud vajalikuks iseäranis neile vanematele, kelle perel pole hauaplatsi. Samuti on rahupaik oluline mälestuskoht neile, kelle lapse kaotus jääb juba aastate või aastakümnete taha, ent kel pole kohta, kus oma last leinata.

Vaikuse laste rahupaiga rajamise ja hooldamise ning leinavate perede tugivõrgustiku koordineerimisega tegeleb MTÜ Vaikuse lapsed

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare