On alanud kevadpealinna 13. hooaegOn alanud kevadpealinna 13. hooaeg
Foto: Silvi LukjanovTüri vald

Laupäevase kevade alguse peo raames andis pealinn Tallinn Türile tunnistuse, millega kinnitas kevadepealinna staatuse 20. märtsist kell 7.14st kuni suve astronoomilise alguseni 21. juunil kell 2.28.

Tunnistuse koos valitsemisõigust tähistava sauaga andsid üle Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu ja linnasekretär Toomas Sepp. Vastu võtsid Türi vallavolikogu esimees Raivo Pink ja vallavanem Pipi-Liis Siemann, kes lubasid kanda väärikalt kevadepealinn tiitlit, ikka nii nagu tunnistuses öeldud: Türi kohustub hoidma pealinna au kõrgel, garanteerima kõlava linnulaulu ja lillede õitsemise, palju kevadist päikesepaistet ning rõõmu ja sära inimeste südameisse. Ühtlasi võtab Türi kohustuse viia edukalt läbi igakevadine lillelaat ning võõrustada väärikalt kõiki linna külalisi" ja kutsusid kõiki osalema 13. hooaja ettevõtmistel.

Laupäeval Türi kultuurimajas toimunud kevadpeole saabusid kõik kutsutud kaheksa teemapealinna esindused ja ka tänavu koos kultuurikollektiividega. Toimus „Kevade" stiilipidu „Kui Arno Teelega Türi kultuurimajja jõudis, oli kevad juba alanud...", kus esinesid Narvast tantsuansambel „Päikeseratas", Põltsamaalt muusikakooli saksofoniansambel, Sakust Kiisa näitetrupp ja Paidest lõõtspillimängija Silvi Tumanskaja.

Päevakohase etteaste tegid Tallinna ja Otepää esindused ning ansambli Igihaljas Seitse vaheaegadel näidati filmilindilt Jõgeva ja Türi „Kevade" stiilis tervitusi.

Muusikalise tervitusega esinesid ka Nukukoor Tallinnast ning Türi kultuurimaja ansambel „Naized".

Nii mitmed pidulised olid leidnud võimaluse tulla peole ajastule kohases rõivastuses või kasutades rõivastuses ajastukohaseid elemente.

Veel pilte leiad SIIT!

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare