OTSEPILT: VAATA, kuidas Eesti arboristide koja juht jookseb Tallinnast Orissaarde, et inimesed hääletaksid saarel asuva puu poolt

 (11)

OTSEPILT: VAATA, kuidas Eesti arboristide koja juht jookseb Tallinnast Orissaarde, et inimesed hääletaksid saarel asuva puu poolt
Ainult Orissaares: ümber tamme jooksFoto: Bianca Mikovitš

Eestil on teatavasti esimest korda ajalooline võimalus hääletada enda puu, Orissaare staadioni tamm, Euroopa Puu 2015 võistluse esikohale. Selleks. et hääletusele tähelepanu tõmmata, on Arboristide Koja esimees Heiki Hanso otsustanud joosta Tallinnast Orissaarde.

Hanso ettevõtmisel saab hoida muuseas silma peal Baltic Broadcastingu youtube`i kodulehel. Kõik toetajad võivad pakkuda Heikile teepeal seltskonda, asendust (võib Heiki välja vahetada tunniks või paariks), energiarikast snäkki või lihtsalt signaaliga möödudes tuju tõsta.

Saaremaal Orissaare jalgpalliväljakul kasvav tamm kandideerib Euroopa aasta puuks. Võistluse eesmärk on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele.

Eesti puu eest saab hääle anda siin!

Orissaare tamme tutvustuses rõhutakse puu erilisele asukohale. "Kas kuskilt mujalt maailmas võib leida jalgpallistaadioni, mille keskel kõrgub võimas tamm? Algselt oli tamme kõrval väike spordiplats, kuid 1951. aastal seda laiendati ja tamm jäi keset uut staadionit. Legend räägib, et kaks Stalinetsi traktorit üritanud tamme paigast sikutada, aga ikka katkenud trossid. Tamme ümber on sellest senini haavad puukoorel. Õppurid oskavad kasutada tammepõrget imehästi söötude andmiseks, lisaks annab puu head varju," märgitakse puu kirjelduses.

Seotud lood:

Võistlus Euroopa aasta puu sai alguse 2011. aastal. Euroopa finaali pääsevad riiklike voorude võitjad.

Euroopa aasta puu mõte on juhtida tähelepanu huvitavatele vanadele puudele kui olulisele looduslikule ja kultuurilisele rikkusele, mida me peaksime hindama ja kaitsma. Erinevalt teistest võistlustest ei ole Euroopa aasta puu puhul oluline ilu, suurus ega vanus, vaid lugu ja seotus inimestega. Otsitakse puid, millest on saanud laiema kogukonna lahutamatu osa.

Igal aastal osaleb võistlusel kümneid ja sadu tuhandeid inimesi. Kui alguses oli osalevaid riike 5, siis nüüd on neid juba 14.

Hääletamine toimub 1. kuni 28. veebruarini 2015. Viimasel nädalal (21. kuni 28. veebruarini) on hääletamine salajane.

Tulemused avaldatakse 5. märtsil. Võidupuu tehakse pidulikult teatavaks 22. aprillil 2015 Brüsselis.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare