Paldiski Talgupäeval osales 147 inimest

 (1)
Paldiski Talgupäeval osales 147 inimest
Foto: Jaanus Saat

Paldiski Talgupäev 2014 toimus 3.mail ja korraldajaks oli Heategevusfond Uus Laine. Koristuspunkte oli kokku kaheksa. Koristati metsaaluseid, teeääri, Peetri mägesid, kirikute ümbruseid, jne. Peamine koristuspunkt oli Leetse-Lepiku kalmistu, kuhu on maetud kunstnik Nikolai Triik. Likvideeriti kalmistu vana aed, võeti maha võsa, riisuti ning istutati uued puud. Üsna pea alustatakse kalmistu uue aia paigaldamist. Uus aed saab lõplikult paika 7. augustiks, kui on Nikolai Triigi 130.sünniaastapäev.

Kokku koguti rohkem kui 70 m3 prügi. Kõige hullemas seisus on Paldiski metsaalused ning teeääred. Koristuse käigus leiti mitmeid rahakotte ning kaks mürsku. Mürskude leidmisest teavitati Päästeametit ning need toimetati minema. Kokku kogutud prügi toimetati järelhaagistega  konteineritesse ning sealt edasi prügijaamadesse. Prügi kokkukorjamine toimus elanike autode ja haagistega. Kahjuks teatas Paldiski Linnahooldus viimasel hetkel, et nemad antud üritusel ei osale ega oma tehnikat ei anna, kuigi eelnev kokkulepe selleks, et osaletakse, oli olemas.

Kõikide talgupäeval osalejate vahel loositi välja lennupiletid kahele Tallinn-Kuressaare-Tallinn. Lisaks loositi välja lohutusauhindu, milleks olid kaks karpi maitsvaid kohukesi.

Talgupäeva korraldajad tänavad kõiki, kes andisd oma panuse puhtama elukeskonna nimel. Talgulised tegid ära suure töö ja Paldiski on taaskord palju puhtam ja parem.

Paldiski Talgupäeva 2014 toetasid Heategevusfond Uus Laine, Nelja Energia, GreenMarine, Avies AS, Assistor AS, MTÜ Boris Tšaplõgini Mälestusfond ja Esteve Terminal. Koostööpartneritena osalesid talgupäeval Muinuskaitseamet, Eesti Kunstimuuseum ja Pakri Plaza.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare