Palupera valla vastlapäev oli tegevuste rohke!


Palupera valla vastlapäev oli tegevuste rohke!
Foto: Andres Putting

Möödunud laupäeval, 16. veebruaril, tulid Palupera valla noored kokku, et üheskoos tähistada nii sõbra- kui ka vastlapäeva, samuti oli kohal lapsevanemaid ja teisi. Valla teedel sõitis ringi buss, mis tõi kelgumäele ka need noored, kes ilma transpordi abita poleks lõbusast päevast saanud osa võtta.

Keskpäeval alguse saanud üritus sai kiiresti hoo sisse ning igas vanuses noored jooksid mäest üles, et taaskord pikemaks liuks harjutada. Õige pea toimus ka võistlus, kus noored jagati kolme vanuserühma: "Need, kes koolis veel ei käi", 1.-4. klass ja ülejäänud.

Igas vanuseklassis oli rebimine tihe, kuid iga liulaskja võitis midagi maiustamiseks, esikolmik siiski midagi suuremat. Võistlused lõppenud, ootasid kõik vesise suuga aastaid teada-tuntud hõrgutavaid tädi Esta vastlakukleid. Neid tuli nii palju, et iga noor võis kõhu päris korralikult täis süüa. Et kukkel libedamalt alla läheks, oli võimalik kõrvale juua sooja mustikajooki, mis ka külmunud käsi hästi soojendas. Loomulikult ei jätnud tulemata Pärdu talu hobune Juku, kes on noorte kauaaegne sõber. Tema veetud saanil oleksid noored ilmselt sõitnud igavesti.

Kui hobune ära väsis, mindi kultuurimajja sõbrapäeva tähistama. Üheskoos mängiti mitmeid erinevaid seltskonnamänge, meisterdati papist ja paberist lillekesi ning oldi lihtsalt lõbusad. Päeva lõpus tuli buss lapsi koju viima. Taaskord oli möödunud tore päev sõprade seltsis.

RAUNO UMBORG, Palupera valla noortevolikogu liige ja üks vastlapäeva korraldajatest

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare