Panga küla mees kirjutas virtuaalse reisiraamatu

 (3)
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Reuters/Scanpix

Ridala valla Panga küla mees Aleksander Kaasik kirjutas oma reisidest Ukrainasse ja Valgevenesse e-reisiraamatu „Vabaduse mõtteis endisel Nõukogudemaal"´, kirjutab Lääne Elu.

„Reisiraamat on kõige otsesemalt virtuaalne," kirjeldas varem pigem fotograafi kui kirjamehena tuntud Kaasik. See tähendab, et raamatu tekstist lähtuvad kõiksugu viited, mis aitavad koostada lugejal ise reisimarsruuti, annavad lisateavet huviväärsuste, ajaloo, poliitika jm kohta.

Teksti illustreerivad Kaasiku fotod: loodus, UNESCO nimistu kindlused, mäed ja Karpaatia külad. Eriline koht on Kaasikule Krimm. Reisikirjeldus teeb tagasipõikeid poliitikale, meenutab kirikute õõvastavat ajalugu.

„Vajutad lingile või fotole ja näed kohe, kus see asub," kirjeldas Kaasik. „YouTube'i viited lisavad raamatule muusika- ja kunstielamuse."

Kaasiku sõnul võiks tema raamatust abi olla neile, kes tahavad ise näiteks Krimmi sõita. Kes lugeda ei viitsi, võib pilte vaadata. Kaasiku sõnul on ta Valgevenes ja Ukrainas käinud vähemalt kümme korda. Nõukogude ajal lennukiga, uuemal ajal kolm korda autoga.

Järgmisena mõlgub Kaasikul mõttes üks Eesti reisiraamat selle kandi pealt, mis on ühes või teises paigas olnud enne ja mis on nüüd.

Loe pikemalt Lääne Elust.

Aimu sellest, mida raamat endast kujutab, saab siit.

Raamatut ennast saab osta näiteks Rahva Raamatu veebist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare