Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel saab rohkem haugi püüda

 (2)
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel saab rohkem haugi püüda
Foto: Rauno Volmar

Valitsus kiitis täna heaks muudatuse, mis suurendab tänavust haugi püügivõimalust Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel. Kutselised kalurid saavad püüda 10 tonni haugi enam.

Mullu sügisel kinnitas valitsus Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel tänavuseks haugi püügivõimaluseks 155 tonni. Tänase otsusega suurendati seda 10 tonni võrra, seega on uueks püügivõimaluseks 165 tonni.

"Kutseliste kalurite jaoks pikenes sügisene püügihooaeg eeskätt nakkevõrkudega püügil, mis muidu tulnuks püügikvoodi täitumisel varem lõpetada. Püügivõimalust suurendati, kuna varu seis on väga hea ja ka paari aasta järelkasv on heal tasemel," selgitas Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Kaire Märtin.

Kutselisel kalapüügil kasutada lubatud püügivahendite loendist jäetakse aga välja kolm pöörinoota, mis on sel aastal Peipsil keelustatud. Püügivahendite loetelust välja arvamise järel on kaluritel võimalik taotleda kalapüügiõiguse tasu tagastamist.

Muudatused tulenevad Eesti ja Venemaa valitsuste vahelises Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kalapüügikomisjonis kokkulepitust.

2013. aastal esimese seitsme kuu jooksul on püütud 92 tonni haugi.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare