Perekond Õiglane pälvis Pärnumaa sportlikuima pere tiitli

 (1)

Perekond Õiglane pälvis Pärnumaa sportlikuima pere tiitli
Foto: Ilmar Saabas

Eesti Olümpiakomitee tunnustab seitmendat aastat maakondade kõige sportlikumaid peresid. Oma kandidaadi esitasid tänavu kohalike omavalitsuste ettepanekuid arvestades 11 maakonna spordiliidud. Pärnumaa sportlikuima pere tiitli pälvis Vändras elav perekond Õiglane.

EOK presidendi Neinar Seli sõnul on selline tunnustus väga oluline, kuna pered, kelle jaoks sport on elustiil ja lahutamatu osa igapäevaelust, loovad omi traditsioone ja süstivad sellega spordiarmastust järeltulevatele põlvedele. Tänavu pani EOK peredele omalt poolt preemiaks välja osalemise Tallinnas toimunud ratsutamise tippsündmusel Tallinn International Horse Show koos ööbimisega Reval Park Hotellis.

Terje ja Jaan Õiglane koos poegade Jani ja Janekiga on kõik aktiivsed sportlased. Eesti kergejõustiku paremikku kuulunud Jaan ja Terje aitavad igati kaasa poegade pürgimisele tänaste sporditippude hulka. Janek õpib Audentese Spordigümnaasiumis ja saavutas suvel juunioride EMil kümnevõistluses 4. koha. See on ka Eesti juunioride rekord kümnevõistluses. Jan õpib Eesti Põllumajandusülikoolis ja valmistub Euroopa murdmajooksu meistrivõistlusteks.

Omavanuste hulgas on ta Eestis nii staadioni- kui maanteejooksudel esimese kolme hulgas. Töökatele ja sihikindlatele poegadele on ema-isa alati toeks ja kaasa elamas, olgu võistlused Eestis või välismaal.

Terje Õiglase nimi on Vändras tuntud ka neile, kes vaid põgusalt sporditeemaga kokku puutunud. Üle 15 aasta alevis aeroobikatreenerina tegutsemise käigus on tema eestvõtmisel sündinud Vändra aeroobikapäev. Terje õpetatud-koostatud meeleolukad liikumiskavad ilmestavad paljusid alevi üritusi.

Vändra uuel staadionil toimuvatel suurematel võistlustel jääb Terje, olenevalt võistlusest, kas osalejate või kohtunike poolele. Spordiveteranide meistrivõistlustel on ta korjanud korraliku medalitesaagi nii kodu- kui välismaal. Koos abikaasa Jaaniga, või võimalusel kogu perega, käiakse võistlemas aukartustärataval hulgal rahvaspordiüritustel nii Eestis kui kaugemal. Kõikide vändralaste sporditulemusi nendelt võistlustelt kajastab Terje Õiglane regulaarselt Vändra Teatajas. ,,Me ei tee seda kõike tunnustuse pärast, selline ongi meie elustiil," sõnab Terje, ,,aga alati on hea meel, kui sind märgatakse."

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare