Põlvamaa aasta õppija Ene Tigas: "Minu õpilugu on kui elukestev rongiga sõitmine mööda avastusteed"

 (1)
Põlvamaa aasta õppija Ene Tigas: "Minu õpilugu on kui elukestev rongiga sõitmine mööda avastusteed"
Põlva Linna Teataja

Ene pidi peale ema surma hakkama saama kooliskäimise, majapidamise ning noorema venna eest hoolitsemisega, sest isa oli töö tõttu tihti ära. Aga ema sõnad: „Ma tahan, et sa õpiksid - see aitab elus edasi," mõlkusid tüdrukul meeles.

Pärast kooli lõpetamist läks Ene lasteaeda õpetaja abina tööle. Juba pere kõrvalt sai lõpetatud Tallinna Pedagoogiline Kool, ikka nii, et väikesi lapsi aitasid hoida teised pereliikmed. Lasteaias õpetajana töötamine tõi palju rõõmu ja küllap märkasid seda ka kolleegid, sest järgnes juhatajaks valimine. „Seoses seaduse muudatusega tuli mul aga juhataja kohast loobuda, sest tingimuseks oli kõrgharidus. Jätkasin õppealajuhatajana. Siis avati 2002. aastal Tartu Ülikoolis alushariduse eriala. Läbisin tiheda sõela ja sain riigieelarvelisele kohale. Rõõm ja motivatsioon õppida oli suur ja kuigi kolmas laps oli alles kaheaastane, toetas õppimist kogu pere," meenutab Ene.

Nüüd töötab Ene Põlva Lepatriinu lasteaias direktorina ja õppimine ei lõpe - pidev koolitustel osalemine ja teistele õppimisvõimaluste pakkumine käivad selle ametiga vältimatult kaasas. „Soovin oma teadmisi ja oskusi teistega jagada, ainult endale õppimine ei ole minu prioriteet," selgitab Ene oma põhimõtteid. „Järgneva pooleteise aasta jooksul ootab ees Tartu Ülikooli eetikakeskuse väärtuskasvatuse koolitajate täiendusõppe programm, mille järel plaanin hakata koolitama ka õpetajaid," on tulevikuplaanid selged.

Enel jagub lisaks kõigele oma pere ja tööga seonduvale aega ka fotograafia ning ühiskondliku tegevuse jaoks - olgu see siis Veriora Mõttekoda, mille eestvedajaks ta on, Veriora Naisselts Mari, mille juhatusse ta kuulub, Sihtasutus Veriora noortekas, mida Ene juhatab või Veriora vallavolikogu, mille liige ta samuti on. Temast kõneldakse kui suurepärasest eestvedajast, kes väärtustab inimesi ja kelle vabatahtlikku panustamist on maakonnas tunnustatud.

„Minu õpilugu on kui elukestev rongiga sõitmine mööda avastusteed, kus igas peatuses tulevad peale uued teadmised, oskused, kogemused ning eelkõige uued ja huvitavad inimesed, kellelt õppida," lausub Ene lõpetuseks.
_________________________________________

PÕLVAMAA TUNNUSTATUD 2011

Põlvamaa aasta õppija nominendid:

  • Ene Tigas, Veriora vald, Põlva Lasteaia Lepatriinu direktor - Põlvamaa aasta õppija
  • Kaupo Koddala, Orava vald
  • Rein Muuga, Ahja vald
  • Helin Hiiend, Põlva vald

Aasta koolitaja: Aado Kuhlap, Põlva Keskraamatukogu raamatuköitja

Aasta koolitussõbralikum organisatsioon: Räpina Vabahariduse Ühendus

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare