Rahvarinde muuseumil on 10 korda vähem külastajaid kui samas olnud teaduskeskusel

 (36)
Rahvarinde muuseumi avamine
Rahvarinde muuseumi avamineFoto: Tiit Blaat

Mullu 1. oktoobril möödus 25 aastat Rahvarinde asutamiskongressist. Aastapäeva tähistamiseks avati Tallinnas Vabaduse väljakul Rahvarinde Muuseum. Nüüdseks on muuseumi avamisest kuus kuud möödas ja sobiv aeg esimest kokkuvõttet teha.
Paraku selgub, et samas olnud AHHAA teaduskeskus oli kordi populaarsem.

Rahvarinde muuseumi juhi Helen Lausma-Saare sõnul külastas muuseumi esimese kolme kuuga (2. oktoober kuni 31. detsember) üle 1400 inimese.

„Suure osa külastajatest moodustasid kohalikud elanikud, aga oli huvilisi ka kaugematest Eestimaa paikadest: Viljandist, Narvast, Võrust, Pärnust jne. Kuna tekstimaterjalid on muuseumis peale eesti keele veel vene ja inglise keeles, on muuseumit huvitav külastada ka nendel, kelle emakeeleks ei ole eesti keel.
Külastajaid on olnud nii kaugematest riikidest: Jaapanist, Ameerikast, Prantsusmaalt jne kui ka meie naabermaadest Soomest, Venemaalt, Lätist. Suurem osa külastajatest on üksikkülastajad, kuid tullakse ka gruppidena,“ selgitas Lausma-Saar Delfile.

Soovi peale saatis SA Teaduskeskus AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk külastustatistika ka samas kohas varem olnud AHHAA teaduskeskuse kohta. Selgub, et aasta varem käis perioodil oktoober-detsember Tallinna teaduskeskuses 13 429 külastajat.

Järelikult on Tallinna südalinna ühe parima avaliku pinna külastatavus vähenenud ligi kümme korda. Loodetavasti pakub see arvutuskäik otsustajatele mõtteainet ning viitab ka linnakodanike tõeliste huvide korrelatsioonile.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare