Raimo Tann: Viimsis võiks olla kultuurikeskus

 (1)
Raimo Tann: Viimsis võiks olla kultuurikeskus
Päevaleht/Pressifoto, Priit Simson

Lugedes Viimsi Teatajas intervjuud Mattias Mustoneniga, sain tuge oma mõtetele, mida avaldasin Viimsi Teatajas 19.06.2009. Ka minu mõtetes on Viimsi kultuurikeskus ja arvan, et on aeg selles suunas tegutsema hakata.

Viimsis elab vägagi kultuurihuviline rahvas, mida on näha etenduste külastatavusest ning paljude osalejatega huviringide tegevusest, mis Viimsi vallamaja hoones asuvates Viimsi Huvikeskuse ruumides toimuvad. Praegused tingimused selleks on aga küllaltki piiratud. Viimsis võiks olla kultuurikeskus, kus koos oleksid kõik kaunid kunstid - muusikakool, kunstikool, raamatukogu, noortekeskus jne.

Meil on väga heal tasemel näitetrupid, kellel puuduvad korralikud töötingimused. Huvikeskusele, kes teeb tubli tööd, oleks samuti vaja tegutsemiseks paremaid võimalusi erinevate huviringide töö läbiviimiseks. Raamatukogu ei saa täiendada oma kogu uute raamatutega ruumipuuduse tõttu. Külastajatel puudub võimalus individuaalseks tööks.

Kunsti- ja muusikakool, mis paiknevad ebapiisavatel pindadel, vajavad samuti hädasti paremaid tingimusi.

Viimsi kultuurikeskus peaks töötama vähemalt 16 tundi päevas ja 7 päeva nädalas. Siia peaks koonduma kõik meie kaunid kunstid. Oleks tore, kui nii lapsevanemad kui lapsed saaksid veeta oma aega huviringides ühes kohas.

Näiteks viid lapse kunstiringi, ise tegeled samal ajal teises huviringis. Õhtuti toimuksid sealsamas erinevad kultuurisündmused - etendused, kontserdid, kinoseansid, samas oleksid avatud näitused jne. Kultuurikeskuse saal peaks olema multifunktsionaalne, kus saab nautida teatrietendusi, kontserte, vaadata filme või kasutada seda ballisaalina.

Saali ja lisaruume saaks kasutada ka konverentsikeskusena ja erinevate näituste korraldamiseks.

Et selle idee elluviimiseks mitte ainult vallavalitsusele lootma jääda (vald kindlasti toetab seda ettevõtmist), loodan, et ka viimsilaste hulgas on neid, kes annaks oma panuse selle projekti teostamiseks. Mõned aastad tagasi tegi arhitektuuribüroo Kosmos Viimsi Kontserdimaja eskiisprojekti asukohaga Miidurannas Muuli teel, otse mere ääres.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare