Rakvere Balletipäev tuleb taasRakvere Balletipäev tuleb taas
LEAD Technologies Inc. V1.01AFP/Scanpix

Juba teist aastat korraldavad Rakvere Kultuurikeskus ja Rakvere Kaurikool Laste Balletipäeva Rakvere Teatris. Seekordne etendus toimub 8. aprillil kell 15 Rakvere Teatris. Käesoleval aastal astuvad lavale Rakvere Kaurikooli balletiklass, Ida Tantsukool Tartust. Külalisena on oodata ka Kaurikooli vilistlast Mehis Saaberit, kes täna õpib Tallinna Balletikoolis.

Kaurikooli Balletiklass esituses on võimalik näha etendust „Unenägu luigeprintsessist". Lavastus on valminud P. Tšaikovski balleti „Luikede järv" ainetel, Rakvere balletilastele on selle seadnud Piret Viikholm ja Dargmar Rangsaar (ETA) ning kohalikud õpetajad Janis Garancis ja Liis Niller. Kui eelmisel aastal koosnes Kaurikooli laste kava pigem üksiknumbritest, siis sel aastal on tegemist ühe jutustusega maailmakuulsa balleti ainetel.

Ida Tantsukooli esituses näeme maailma balletiklassikasse kuuluvat paremikku. Lavale jõuavad numbrid balletidest „Don Quijote", „Pähklipureja", „Paquita", „Uinuv kaunitar" ja „Korsaar". Lisaks tantsud maailmaklassika kullafondi kuuluvatele teostele.

Laste Balletipäev Rakveres toimub 8. aprillil algusega kell 15 Rakvere Teatris. Piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletimaailmas ja Rakvere Teatri kassas.

Lisaks laste balletipäevale toimuvad käesoleval aastal koostöös Jõhvi Balletifestivaliga Rakveres etendused ka festivali perioodil. Rakverres toimub Jõhvi Balletifestivali etendus neljapäeval, 17. mail. Rakvere Teatri laval on võimalik näha  Teet Kase lühiballette "Joanna Tentata", "A Wingless Flight Into the Darkness" (Eesti esietendus), "Tampopo" (Eesti esietendus) Peaosades Nina Ananiashvili, Vasil Akhmeteli, Otar Khelashvili (Gruusia). Lisaks on võimalik vaadata balletiteemalist näitus Art Cafés.

www.rakverekultuurikeskus.ee

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare