Rõngu noored ütlesid julgelt sõna sekka


Rõngu noored ütlesid julgelt sõna sekka
Pilt on illustreerivAFP/Scanpix

11. aprillil toimus Rõngu Keskkooli auditooriumis Rõngu valla noorsootöö arengukava esimene suur koostöökohtumine.

Koostöökohtumisele olid oodatud 6-11 klassi õpilased, õpetajad, valla esindajad ning kohalikud, kes soovivad kaasa rääkida noorte tuleviku osas. Koostöökohtumisel osales üle 70 noore. Teemalaudades, mida oli kokku seitse, jagunesid teemad: Rõngu valla noorte vabaaja veetmise võimalused ja kultuuritarbimine, Rõngu Noortevolikogu - mis on ja mida teeb, Rõngu valla noorte aktiivsus ja algatusvõime, noorte kogunemiskohad ja küladepõhine noorsootöö, Rõngu valla hariduse hetkeseis ja keskkooli tulevik, mitteformaalse õppe roll, noorte huvitegevus, vägivald ja kiusamine koolis, noorte võimalused Rõngu vallas, ettevõtlus ning ettevõtlikkus, Rõngu valla ning Tartu ja Valga maakondade vaheline transport ja sõltuvusainete tarbimine. Nendel väga tähtsatel teemadel rääkimine puudutas paljusid noori isiklikult või kaudselt. Teemajuhtide sõnul julgesid noored sõna sekka öelda. Juleti jagada kriitikat ning samas arutleti üheskoos lahenduste üle. Korraldajad Rõngu Noortevolikogu koostöös rahvamaja,  Rõngu Vallavalitsuse ja kooliga on tulemustega rahul. Kirja sai Rõngu valla noorsootöö arengukava kondikava. „Pigistasime noortelt välja selle miski, millele üles ehitama asuda ametlikku ja sisutihedat dokumenti". Samuti leidis kinnitust, et noored saavad jätkata head koostööd Rõngu Vallavalitsusega ning aktiivse noore, kui sõna, tähendus on väga laiapõhjaline.

Rõngu valla noortel on suur tugi Rõngu Noortevolikogu näol. Kui põgusalt kokku võtta noortevolikogu käesoleva aasta planeeritav tegevus, siis alustaks sellest, et Rõngu noortevolikogus

noortevolikogu on edukalt alustanud oma teise koosseisuga. Hetkeks on uus tööjaotus suurel määral välja kujunenud ning kõik tegemised rööbastesse seatud. Selle aastanumbri sees on aset leidnud mitmed ettevõtmised. Kohe aasta alguses kohtus noortevolikogu meeskond vallavalitsuse ja volikogu esindajatega, et arutada omapoolset nägemust noorte olukorrast ning edastada päevakorda kerkinud probleemid vallaisadele. Samuti saime tagasisidet oma töö ning meile seatud ootuste kohta. Kohtumine oli ülimalt positiivne ning välja on kujunenud hea kootöö. Jaanuari viimastel päevadel osalesid NV liikmed Euroopa Noote projektikirjutamise koolitusel, kus üheskoos Mari-Liis Vanaisakuga formuleeriti noorteprojekt Hiugemäe korrastamiseks. Selle projekti elluviimise otsus peaks meieni jõudma lähiajal. Märtsis leidis aset ka meeskonnakoolitus teemal „Mis on juhtimine?". Koolitaja oli igati tasemel ning kohalolijad said väärtusliku kogemuse osaliseks. Omandatud teadmisi ning  muul moel pidevalt täienevat kogemustepagasit on NV liikmed kasutanud regulaarselt aset leidvate koosolekute ja organiseerimistöö raames.

Hetkel on NV peamiseks fookuseks Rõngu valla noorsootöö arengukava välja töötamine ning kindlad sihid on seatud noorte tulevikule mõeldes.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare