Rõngu valla Noorsootöö arengukava on tulevikku vaatav


Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Ester Vaitmaa

Rõngu noortevolikogu ja noortekeskuse julgemad visionäärid on alatesoma tegevuse algusest näinud vajadust dokumendi järele, mis koondaks ühtselt Rõngu valla noorsootöö.

Noortevolikogu laiaplaanilisemaks eesmärgiks on noorteosaluse suurendamine Rõngu vallas ning see saab teostuda koostöös teiste valla organisatsioonide ja ametiasutustega. Koostöö raamistiku kujundamiseks algatas noortevolikogu rahvamaja kaasabil 2012. aasta lõpus valla noorsootöö arengukava loomise projekti. Projekt sai loodetud rahastuse ENL-ist (Eesti Noorteühenduste Liit). Kevadel toimus Rõngu Keskkoolis esimene suurem koostöökohtumine, millest võtsid osa vallavalitsus, kooli juhtkond, noored, kokku avaldas arvamust 70 osalejat. Selle väga olulise kohtumise tulemusel said paika arengukava pidepunktid, kondikava, mille nimel on noored tõsist vaeva näinud viimased kaks kuud.

Arengukava puhul ongi oluline just see, et see dokument on koostatud noortelt - noortele. Noortevolikogu ja noortekeskus, nagu protsess näidanud, on olnud kõige sobilikum organisatsioon leidmaks üles noorsootöö kitsaskohad. Rõngu noortevolikogu liikmed on elurõõmsad ning teotahtelised, uskudes, et muutuste ellukutsumiseks tuleb just oma südame kutse järgi julgeid otsuseid vastu võtta. Arengukava dokumendis välja toodud konkreetsed strateegilised eesmärgid, arengusuunad ning tegevuskava. Selle arengukavaga seatakse sihid, mille poole valla allasutused ning noorteühendused läbi tulemusliku koostöö pürgivad. Noorsootöös on pikemaajalised eesmärgid väga olulised arengu tagamiseks. Eduka ja hästi organiseeritud noorsootöö tulemusel kujunevad Rõngu valla noortest teadlikumad kodanikud, kes on üksteise suhtes arvestavad ning abivalmid, rääkides kaasa noori puudutavates küsimustes. Arengukava koostöökohtumiste raames jõudis tuumikgrupp noori ühele tähtsale äratundmisele, et koduvallas edukalt noorsootöö korraldada on oluline noortevolikogu ja noortekeskuse sidustatud toimimine. Kui kohtumiste alguses nähti vajadust noorsootöötaja ametikoha järele, siis arengukava viimaste töötubade arutelu tulemina näevad noored hoopiski MTÜ Rõngu Noortekeskuse suuremat rolli noorsootöö korraldamisel. Märkimist väärib fakt, et MTÜ Rõngu Noortekeskus on viimased kaks tegevusaastat projektifondide toel suutnud välja vahetada rahvamaja vana helisüsteemi ning juba teist aastat toetati Kohaliku Omaalgatuse Programmist Rõngu valla külade olümpiamänge. Suureks abiks on olnud Rõngu vald omaosalusega.

Soovime, et viie aasta möödudes julgeksid noored välja öelda lause "Mina elan siin, mitte lihtsalt olen siin" ning tunnetaksid paremini oma isiklikku väärtust kogukonna liikmetena.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare