Roostoja küla lugu


Roostoja küla lugu
Roostoja kokkutulekutel heiskame alati ka sinimustvalge lipuFoto: Andres Putting

Siin, kus Mäetaguse, Iisaku,Tudulinna vald kokku on ühendand piirid, siin on külake -Roostoja nimeks on tal, siin karusid huntegi hiilib....see on "Roostoja valss" mille sõnad ja viisi on loonud Anu Soon (Proodel). Läbi aegade on Roostoja külas elanud tublid ja töökad inimesed. Neid omadusi on antud järeltulevatele põlvedele edasi justkui teatepulka, mis liigub ühest Eestimaa otsast teise. Elukee­rises kaduma läinud poegi ja tütreid on ka välismaal, kellede siirad soovid ja mõtted on koos meiega.

Kui toimus mälestuskivi avamine "Roostoja küla hukkunud 1941-1956" avamine Majakamäel, siis sai ühiselt ot­sustatud, et igal aastal augustikuu teisel laupäeval tullakse kokku kivide juurde. (Majakamäel asuvad külakivi ja mälestus­kivi). Tulevad kõik, kes saavad ja tahavad. Tulevad kõik, kes tunnevad, et nad on mingilgi moel seotud Roostoja külaga kas juurtelt või ainult oksa peal istuja, kas saanud võõrana omaks ehk tundnud end kui sugulane või sõber. Kõik on oodatud. Nii ongi igal aastal olnud kohal inimesi lähemalt ja kaugemalt, kaasas ilusad mä­lestused, head soovid ja rõõmus meel. Ka seekord ei olnud erand. Jälle oli hea meel koos olla, sest mändide müha seal kivide juures rahustab inimeste meeled kogu järgnevaks aastaks.

Seekord tuli esmaettekandele ka Anu kirjutatud "Roostoja valss".

Järgmisel aastal tähistame Roostoja küla esmamainimise 230. aastapäeva. Et seda väärikalt tähistada, kutsun juba praegu kõiki Roostoja küla vanu ja noori, olijaid ja olnuid, tulijaid ja tulnuid võtma endale tu­leva aasta augustikuu teine laupäev vabaks ja tulema meie kohtumispaika Roostojal, Majakamäele- kivide juurde. Kogu eelneva aasta jooksul võtan tänuga vastu kõik head ettepanekud selle päeva tähistamiseks.

Veel üks ümmargune tähtpäev, mille sünd on Roostojaga seotud. 80 aastat tagasi 24. novembril 1931. aastal asutati Roostoja külaelanike ettevõtmisel ajakiri "Meie Keskel", milles avaldati omaloomingut ja kaastööd võis teha igaüks. Kuna ka Iisaku valla ajaleht on saanud oma nime selle järgi (Vilma ja Eduard Prodelid on risti­vanemad), siis on hea võimalus õnnitleda ajalehte" Meie Keskel". Jätkugu tahtmist lugejatele, mõtteid ja vahedat sulge kirjuta­jaile. Seda lehte ei loeta mitte ainult Iisaku vallas, sellepärast aitäh ka lehe levitajaile. Sinule, Kaja, jääb kõige suurem soov - ole tugev! Aitäh, et sa oled olemas!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare