SA Domus Dorpatensis aasta stipendiaat on Carmen Ott


Uta Kührt, Dorpatensise büroo juhataja, Tõnu Lehtsaar, Domus Dorpatensise nõukogu liige, kes andis Domuse nimel stipendiumi üle, Carmen Ott ja piduliku ürituse juht Eero Raun. (Foto: Viimsi Teataja)
Uta Kührt, Dorpatensise büroo juhataja, Tõnu Lehtsaar, Domus Dorpatensise nõukogu liige, kes andis Domuse nimel stipendiumi üle, Carmen Ott ja piduliku ürituse juht Eero Raun. (Foto: Viimsi Teataja)Eestielu

24. novembril kuulutas SA Domus Dorpatensis välja 2010. aasta stipendiumikonkursi võitja. Stipendiaat on Prangli Rahvamaja projektijuht Carmen Ott.

Carmen Ott on Prangli saare kohalikku elu oluliselt rohkem edendanud ja tegelenud vabatahtliku töö ning heategevusega kui keegi teine viimase 30 aasta jooksul. Ta on osav projektikirjutaja – Carmeni eestvedamisel aktiveerus elu saarel ja tekkis parem koostöö saare elanike vahel. Ta on korraldanud käsitöökoolitusi ning esmaabikoolitusi, kuna esmaabi ja arstiabi osutamine on saare jaoks oluline teema, ning asutanud MTÜ, mille esimene suurprojekt oli Pranglisaarte Muuseumi avamine.

Arvukate projektide raames on ta muu hulgas aidanud korrastada Prangli saare viidasüsteemi, renoveerida Prangli Rahvamaja ja taastada kinotraditsiooni rahvamajas.

42 taotluse hulgast tegi valiku stipendiumikomisjon, kuhu kuulusid Tartu abilinnapea Jüri Sasi, Eesti Maaülikooli teadusloo uurimise keskuse juhataja Erki Tammiksaar, Avatud Eesti Fondi Ida-ida piiriülese koostöö programmi koordinaator Kelly Grossthal ning 2009. aasta stipendiaat MTÜ Kadjaste eestvedaja Tiina Heidemann.

SA Domus Dorpatensis stipendium anti üle 24. novembril kodanikupäevale pühendatud kultuuriministeeriumi poolt korraldatud pidulikul vastuvõtul Tallinnas Rotermanni Prooviveskis. Sihtasutus tänab kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonda hea koostöö eest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare