Saabub Koeru kultuurimaja 55. sünnipäev


Saabub Koeru kultuurimaja 55. sünnipäev
Foto: Ilmar Saabas

28. detsembril 1957 avati Koerus rajooni kolmas kultuurimaja. Kahekorruselises hoones oli algselt ahiküte. 1986. aastal valmis juurdeehituse projekt, töid alustati 1990. aastal ja juunis 1997 avati maja juurdeehitus. Maja vanemas osas avati 1996. aastal Koeru valla muuseum Mait Raudsepa, Arnold Haavasalu ja Uno Aani eestvedamisel. Uno Aan korraldab ka tänasel päeval vallamuuseumi toimetamisi.

Meie head naabrid on Koeru noortemaja ja Koeru raamatukogu ning raamatuklubi Vaimuvalgus, Koeru Haridus- ja Kultuuriselts, kelle abiga on projektide toel saadud rahvatantsijatele uued rahvarõivad ja pensionäride seltsing Kanarbik.

Käesoleval kuul tähistame kultuurimaja 55. sünnipäeva. Piduõhtu toimub 28. detsembril kell 20.00, maja avatakse kell 19.00, avatud on muuseum. Üles astuvad Koeru valla isetegevuskollektiivid ja külalised. Tantsuks mängib ansambel Igatahes.

Koeru kultuurimajas töötavad huviringid. Kultuurimajas teevad tantsuproove Koeru keskkooli rahvatantsurühmad: 2.-3. klassi rahvatantsurühm juhendaja Ülle Jääger; 3.-4. klassi rühm juhendaja Kerli Sirila, 5.-6.klassi ja C-segarahvatantsurühm Vusserid, rühmade juhendaja Anne-Ly Pihlak.

Kultuurimaja ringidest tähistab tuleval aastal 35. tegevusaastat naisrahvatantsurühm Alleaa, keda juhendab Ülle Jääger ning segarahvatantsurühm Karap, keda juhendab samuti tantsuõpetaja Ülle Jääger. Eakatele on mitmesugust tegevust. Tantsurühma Kanarbik juhendaja on Urve Naukas. Lauluansambli Kanarbik juhendaja on Anne Pindre, tervisevõimlemist juhendab Annely Perejainen. Kultuurimaja käsitööringe juhendab Marvi Mihkels ja sellest hooajast töötab õmblusring, mida juhendab Reet Saar. Meie maja pikima ajalooga isetegevuskollektiivid on näitering ja segakoor. Segakoori juhendab Aino Linnas ja näiteringi tegevusega tegelevad Herbert Last ja Krista Jürgens.

Projektipõhiselt tegutseb folkloorirühm mida juhendavad Juta Rundu ja Anne Pindre. Iganädalaselt pakub mitmekülgset liikumisvõimalust aeroobikatreening, rühma juhendab Anne-Ly Pihlak.

Koeru kultuurimajas on 5 töötajat, direktor Eva Linno, kunstiline juht Krista Jürgens, tublid koristajad Heli Kasemaa ja Tiina Karu ning majahoidja-remonditööline Kaido Kuldner. Kultuurimaja kollektiivi kuuluvad Vao seltsimaja majahoidja Eduard Laidinen ning kaks ringijuhti, tervisevõimlemist juhendab Vao seltsimajas Imbi Moores ja huviringi- käsitöö, lillesade, kokandus juhendab Katre Kasemaa. Ervita seltsimajas töötab administraator Marje Pettai.

Kultuurimaja tegemistest saate teada infostendilt, Koeru Kaja sündmuste kalendrist, Koeru valla kodulehelt, suhtlusportaalist FB ja Järva portaalist. Saadame kultuurilisti nädala kava toimuvast. Kui soovite e-kirja listiga ühineda ja saada teateid toimuvast, andke endast märku aadressil kultuurimaja@koervv.ee.

Tänan südamest ja tervitan kõiki koostööpartnereid, isetegevuslasi, ringijuhte, töötajaid ja maja külalisi. Ootame teid sünnipäevapeole ja Koeru vallas toimuvatele üritustele.

Kaunist advendiaega, head tervist ja rõõmsat meelt!

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare