Saare maavanem poseerib valimisplakatil Kaitseliidu vormis - Kaitseliit taunib sellist käitumist

 (28)
Saare maavanem poseerib valimisplakatil Kaitseliidu vormis - Kaitseliit taunib sellist käitumist
Kaido Kaasik valimisplakatilLõige valimisplakatist

Kaitseliidu Saaremaa malevapealiku abi, maavanem Kaido Kaasiku vormikandmine ei peaks iseenesest üllatus olema. Küll ei käi hea tavaga kokku, et ta teeb Kaitseliidu vormi kandes oma valimiskampaaniat, kirjutab Saarte Hääl.

Riigikogu valimistekampaania plakatil Kaitseliidu vormis poseerimine ei ole Kaitseliidu peastaabi arvates õige. Kaitseliidu Saaremaa malevapealik on sootuks teisel arvamusel ning maavanem Kaido Kaasik ei arva samuti, et ta on midagi valesti teinud.

Tanel Rütman Kaitseliidu peastaabi avalike suhete osakonnast ütles Saarte Häälele, et Kaido Kaasiku säärane käitumine – reklaamis vormiga esinemine – on taunitav. Rütmani sõnul on loomulik, et Kaitseliidu taolisse vabatahtlike organisatsiooni kuuluvad inimesed, kes osalevad ka poliitikas ja seega kandideerivad valimistel. Küll aga ei pea Kaitseliit õigeks osalemist vormiriietuses poliitilist meelsust väljendavatel üritustel, demonstratsioonidel ja muudel taolistel juhtumitel.

Kaido Kaasiku sõnul polegi pildil vormis olemisel muud põhjust kui see, et ta on Kaitseliidu tegevliige ja maleva struktuuris kõrgel kohal.

“On täiesti loomulik, et demokraatlikus riigis on igal valijal riigi esinduskogu valimistel õigus teada, millega kandidaat tegeleb ja mida ta oma tegevusega taotleb,” märkis Kaasik ja lisab, et peab kandidaadi tegevuse kohta info edastamist väga oluliseks.

Üllatuslikult hakkas Kaitseliidu peastaabi arvamusele vastu ka Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora. Tema võttis kohe üles pingelise poliitilise olukorra ja Venemaa algatatud infosõja teema. Mooragi kinnitas Kaasikust rääkides, et valimistel peavadki inimesed teada saama, mis mehega on tegu ja millega kandidaat tegeleb.

Loe edasi Saarte Häälest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare