Saaremaa aasta ema 2015 on Marve Koppel


Tulbid, nartsissid
Foto: Tiit Blaat

Reedel Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavuseks Saare maakonna aasta emaks kolme poja ema ja kolme pojapoja vanaema, Kuressaare ametikooli õpetaja Marve Kopli.

“Emadus on kõikidest kunstidest kõige kaunim,” ütles üritust avades naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr, lisades, et ema, kes kasvatab üles toredad tütred ja pojad, väärib kõrgemat austust, mis võib inimesele osaks saada.

Saare maavanem Kaido Kaasik rõõmustas, et meie maakonnas on selline kaunis traditsioon, kirjutab Saarte Hääl. “See on eelkõige võimalus ühe ema kaudu tunnustada kõiki emasid meie maakonnas,” lausus maavanem, kelle sõnul on tänavune aasta ema tõsine ja tubli saare naine, kes on üles kasvatanud kolm poega.

Poeg Mihkel ütles kõigepealt, et ema iseloomustada on vägaraske. “Ema olemasolu on kuidagi nii loomulik, et seda tavaliselt ei analüüsita,” tähendas ta. Jätkates, et kui seda siiski teha, siis kindlasti iseloomustavad tema ema sellised märksõnad nagu hellus, kannatlikkus, visadus, usaldus, rangus ja nõudlikkus, samas ootused ja lootused. “Meie ema tunnustamine on suur au ka lastele, sest oma valikud elus oleme teinud just ilmselt tänu temale,” rääkis Mihkel Koppel.