Seaküla Simson teeb Nõmmele Glehni kuju

 (10)
Seaküla Simson teeb Nõmmele Glehni kuju
Foto: Nõmme Sõnumid

Nõmme linnaosa vanem Erki Korp ja skulptor Aivar Simson allkirjastasid täna lepingu Nikolai von Glehni kuju loomiseks. Nõmme rajaja ausammas valmib käesoleva aasta sügiseks ning avatakse 12. novembril, kui tähistatakse 85 aasta möödumist Nõmmele linnaõiguste andmisest. Kuju kogumaksumuseks on kavandatud 127 823 eurot.

Korpi sõnul on Glehni ausammas kavandatud Mustamäe veerule jalakäijate silla ja Nõmme turu vahelisele haljasalale. „Nikolai von Glehni ja tema pärandi väärtustamine on üks Nõmme linnaosa prioriteetidest. Lisaks Glehni mälestussamba ja sinna juurde kujundatava Nõmme lipuväljaku rajamisele laseb linnaosavalitsus eeloleval suvel restaureerida Glehni pargis olevad Nikolai von Glehni loodud „Kalevipoja" ja „Krokodilli" skulptuuri," rääkis linnaosavanem.

Nikolai von Glehnile ausamba rajamiseks korraldasid Nõmme Heakorra Selts, Nõmme linnaosa valitsus ja Nõmme muuseum 2009. aasta alguses ideekavandi võistluse, mille võitis Aivar Simsoni ja Kalev Lepiku võistlustöö märgusõnaga "Sada".

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare