SEGADUS: mitmel Eesti väikesaarel on siis püsiasustus?

 (26)
Täiendatud
SEGADUS: mitmel Eesti väikesaarel on siis püsiasustus?
Foto: Ilmar Saabas

Eilne Kanal 2 Suvereporter pani inimeste teadmised järjekordselt proovile, andes iga õige vastuse eest 10 eurot. Paraku ei olda Suvereporteris Eesti asjadega piisavalt kursis ja 10 eurot võib saada ka vale vastuse eest, kirjutab portaal aegna.ee.

Nõnda päriti eilses uudissaates, mitmel Eesti väikesaarel on püsiasustus. Õigeks vastuseks loeti 11, kuhu arvati Abruka, Kihnu, Kessulaid, Kõinastu, Manilaid, Piirissaar,  Prangli, Ruhnu, Vormsi, Vilsandi ja Osmussaar. Samas elatakse aastaringselt ka Naissaarel, Aegnal ja Kräsulil, mis teeb tegelikkuses ühtekokku 14 püsiasustusega väikesaart. 

Aegna koduleht on nimekirja vahepeal veel täiendanud - ka Mohnil ja Väike-Pakril elatakse aastaringselt, see teeb kokku juba 16 püsiasustusega väikesaart.

Statistikaameti andmetel on arvuks 12

Eestielu.ee küsimusele vastanud Statistikaameti kommunikatsioonjuht Anu Ots räägib 2000. aasta rahvaloenduse ja 2010. aasta andmete põhjal, et Eestis on asustatud saari kokku üldse 15. Neist kolm on niiöelda suured saared Saaremaa, Hiiumaa ja Muhu saar. Väikeste saartena toob statistikaamet välja: Abruka, Manilaiu, Kihnu, Ruhnu, Vilsandi, Vormsi, Prangli, Kasselaiu (võib ka Kessulaid), Pakri, Osmussaare, Naissaare ja Mohni saare. Seega kokku 12 asustatud väikesaart.

Statistikaameti andmetel ei ole seega asustatud saarte hulgas Aegna, Kräsuli, Kõinastu, Piirissaar ning Väike-Pakri, mida aegna.ee ja lugejad on ära märkinud.

Ehk selgitab lõpliku tõe rahvaloendus, mis toimub 2012. aasta esimeses pooles.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare