Teaduslinn on avatud 22. ja 23. juulil kell 11.45 - 19 ning 24. juulil kell 11.45 - 15. Linna keskväljak asub Tartu Ülikooli ühe rajaja, Johan Skytte monumendi juures. Kolme päeva jooksul tegutsevad erinevad õpitoad, toimuvad mängud ja retked Toomel ning leiavad aset mitmesugused teised huvitavad tegevused. Kavast leiab ligi 80 üritust ning kõik toimuv on tasuta.

Hansapäevade ajal on tavalisest kauem avatud kõik ülikooli muuseumid: TÜ ajaloo muuseum toomkirikus, vana anatoomikum, tähetorn ja toomkiriku vaateplatvormid  on reedel ja laupäeval avatud 10-19, pühapäeval on  TÜ ajaloo muuseum toomkirikus ja  vana anatoomikum avatud 10-17, tähetorn 10-18 ning toomkiriku tornid 10-19. Kunstimuuseum ülikooli peahoones on nädalavahetusel avatud kell 11-18. Loodusmuuseumi (Vanemuise 46) püsinäitustega taime-, seene- ja loomariigist saab tutvuda kell 10-18. Piletid ekspositsioonide külastamiseks on müügil muuseumide kassades.

Teaduslinna korraldab Tartu Ülikooli ajaloo muuseum koostöös TÜ loodusmuuseumi, Eesti maanteemuuseumi, Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi, Enriko Talvistu, Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste, Tartu keskkonnahariduse keskuse, Tartu tähetorni astronoomiaringi, Tartu Ülikooli anatoomia instituudi füüsilise antropoloogia keskuse, Tartu Ülikooli arheoloogide ja geograafide, Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Tartu Ülikooli teaduskooliga.

 Rohkem infot Hansapäevade kohta leiad siit ja siit.