Sel nädalavahetusel toimuvad Tartu Hansapäevad: Toomele kerkib Teaduslinn


Sel nädalavahetusel toimuvad Tartu Hansapäevad: Toomele kerkib Teaduslinn
Pilt on illustreeriv, Foto: Delfi pilt, Raul1972---

Sel nädalavahetusel algavate Tartu Hansapäevade ajal tasub rahval seada sammud ka Toomemäele, sest siin avab esimest korda oma väravad Teaduslinn. 22.−24. juulini tegutsevad linnas erinevad õpitoad, toimuvad mängud ja retked Toomel ning toimub palju muud põnevat.

Toomemägi on juba ammustest aegadest olnud tihedalt seotud Tartu Ülikooli ja teaduse tegemisega: siia rajati 19. sajandi alguses ülikooli raamatukogu, tähetorn, vana anatoomikum ja kliinikud, rootsi ajal asus Toomemäe nõlval ka ülikooli esimene peahoone. Tänavuste Hansapäevade ajal ülikooli ajaloolistes hoonetes ning pargis laiuva Teaduslinna teema on „Maa ja ilma mõõtmine".

Teaduslinn on avatud 22. ja 23. juulil kell 11.45 - 19 ning 24. juulil kell 11.45 - 15. Linna keskväljak asub Tartu Ülikooli ühe rajaja, Johan Skytte monumendi juures. Kolme päeva jooksul tegutsevad erinevad õpitoad, toimuvad mängud ja retked Toomel ning leiavad aset mitmesugused teised huvitavad tegevused. Kavast leiab ligi 80 üritust ning kõik toimuv on tasuta.

Hansapäevade ajal on tavalisest kauem avatud kõik ülikooli muuseumid: TÜ ajaloo muuseum toomkirikus, vana anatoomikum, tähetorn ja toomkiriku vaateplatvormid  on reedel ja laupäeval avatud 10-19, pühapäeval on  TÜ ajaloo muuseum toomkirikus ja  vana anatoomikum avatud 10-17, tähetorn 10-18 ning toomkiriku tornid 10-19. Kunstimuuseum ülikooli peahoones on nädalavahetusel avatud kell 11-18. Loodusmuuseumi (Vanemuise 46) püsinäitustega taime-, seene- ja loomariigist saab tutvuda kell 10-18. Piletid ekspositsioonide külastamiseks on müügil muuseumide kassades.

Teaduslinna korraldab Tartu Ülikooli ajaloo muuseum koostöös TÜ loodusmuuseumi, Eesti maanteemuuseumi, Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi, Enriko Talvistu, Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilaste, Tartu keskkonnahariduse keskuse, Tartu tähetorni astronoomiaringi, Tartu Ülikooli anatoomia instituudi füüsilise antropoloogia keskuse, Tartu Ülikooli arheoloogide ja geograafide, Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja Tartu Ülikooli teaduskooliga.

 Rohkem infot Hansapäevade kohta leiad siit ja siit.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare