AASTA (PARIM) MITTETULUNDUSÜHING
MTÜ Sargvere Maakultuuri Edendamise Selts (MES) on eelkõige silma paistnud regulaarse ja põneva kodanikukino näitamisega Järvamaal. MES on suutnud leida Sargvere mõisa, Paide valla ja Järvamaa heaks tegutseva meeskonna ning läbinud mitmeid aregnukoolitusi ning loonud uusi võimalusi töötada piirkonnas. Selts on leidnud üles fondid, koostööpartnerid ja vabatahtlikud, kes aitavad panustada kohaliku kultuurielu edendamist. Koos on alustatud mõisa renoveerimiseks võimaluste otsimist ja arendatakse mõisa parki. MESi inimeste entusiasm nakatab külarahvast ja ka teisi Paide valla inimesi.

II koht
MTÜ Koeru Haridus- ja Kultuuriselts (Koeru HKS) tähistab järgmisel sügisel tegevuse 20. aastapäeva. Koostöö on see märksõna, tänu millele on selts saavutanud oma kindla koha nii valla kui ka maakonna kultuuripildis. Selts korraldab õppepäevi, seminare, kursusi, kogemuste vahetamisi, ekskursioone jm, otsides võimalusi oma töö rahastamiseks. MTÜ juhatuse liikmed on Tiit Kalda, Tiina Pärtel, Krista Jürgens, Anne-Ly Pihlak, Merike Varik, Ülle Jääger, Tõnu Maiste.

III koht
MTÜ Türi-Tamsalu Matkatee loodi koostöös kaheksa Järvamaa omavalitsusega eesmärgiga arendada endisele Türi ja Tamsalu vahelisele kitsarööpmelisele raudteetammile turismiobjektina matkatee. Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas on valminud Türi-Tamsalu matkatee muuseum, mida aastaga külastas hinnanguliselt 2500 inimest. Korraldati esimene rahvamatk mööda Türi-Tamsalu matkateed ja loodi koduleht www.matkatee.ee.

Nominendid
MTÜ Järva Naiste Varjupaik on ohvrite jaoks avatud ööpäevaringselt ja on aidanud ka teiste maakondade naisi. Varjupaiga töötajaid usaldatakse, sest nad alati on valmis abistama nõu ja jõuga. Seda näitab ka varjupaiga poole pöördumiste arvu tõus.

MTÜ Ambla valla eakate klubi Vokiratas on suurima liikmeskonnaga klubi vallas. Klubi juures tegutsevad naistantsurühm ja naisansambel. Klubi korraldab iga kuui peoõhtuid ja väljasõite huvitavatesse kohtadesse üle Eesti ning Ambla valla traditsioonilist huumoripäeva. Mihklipäeval pani klubi aluse uuele traditsioonile, vanavanemate päevale "Noortest eakateni“.

MTÜ Loovuse Vabakool, kelle eesmärk on pakkuda kvaliteetseid vaimse tervise teenuseid ning jagada teadmisi ja parimaid praktikaid sellest valdkonnast. MTÜ suuremad ettevõtmised on koolitused ning suvekoolid väikelaste ja kooliealiste laste vanematele, samuti osutab vabakool õpiabi lastele, kes seda soovivad ja vajavad. MTÜ eestvedamisel on toimunud tervise- ja tasakaalupäevi, korraldatud joogatreeninguid ja kohalolekupraktikaid, õpetatud vabastavat hingamist, viie rütmi tantsu jms.

AASTA TUBLIM VABATAHTLIK
MART MÄEMETS, kelle eestvedamisel on moodustatud Jalametsa Külaselts, mille üheks eesmärgiks on korrastada Kikevere kalmistut. Kalmistu arendamiseks on ta kirjutanud projekte, tänavu valmis kalmistul ristimüür. Iga-aastane lumelükkamine ja muruniitmine on jäänud Mardi kanda. Mardi eestvedamisel on juunis tegutsenud kalmistul õpilasmalev ja augustis rahvusvaheline noortelaager.

II koht
UNO AAN, kes on andnud suure panuse kultuuripärandi aastal Koeru valla mitmesse toredasse ja väärilisse sündmusse. Ta on esinenud sõnavõttudega, korraldanud mälestuskivide avamisi, külatalguid, kultuuripärandi retke ja kultuuriloolisi jalutuskäike.

III koht
TAURI MUST ja ALAR NÕMMIK, mõlemad noormehed on rattaspordi harrastajad, Türi Rattaklubi liikmed ja aktiivsed jalgrattavõistluste korraldajad. Väga suur on nende panus Balti Keti velotuuri ja Türi rattapoe maastikurattasarja etappide ning Järva suvemängude rattakrossivõistluste korraldamisse. Peaaegu kõik Türi ümbruse maastikurattarajad on nende välja mõeldud ja ette valmistatud. Sõpradega korraldasid nad tänavu koolinoortele liiklusteemalise võistluse "Vigurvänt". Mõlemad noormehed on teinud seda kõike täiesti tasuta õppimise kõrvalt.

Nominendid
VAINO KUKK, kes hoidis 2012-2013 lumerikastel talvekuudel lumevabana Eipre Allika ehk Pärnu jõe alguse, kust väga paljud valla inimesed ja ka möödakäijad allikavett võtsid, ja Kalakasvatuse bussijaama ning ajas sisse kõnniteed.

MAIKO KESKÜLA, kes lisaks töökohustustele lööb särasilmselt ja naerusuiselt kaasa vabatahtlikuna kodanikuühiskonna paremaks muutmises. Üks tema viimane hea algatus ja korda läinud ettevõtmine oli suvel Paides olnud arvamusfestival. Vabatahtlikuna on ta kaasa löönud ka Paide Kogukonnakeskuse tegemistes nii kontsertide korraldamisel kui ka talgutel.

TENE METSMA, kes on Järva-Jaani noortekeskuse noortejuhendaja, kuid tema töö noortega ei piirdu ainult tööajaga. Vabatahtlikuna on ta Kodutütarde liikumise kohalik juht, kes korraldab noortelaagreid ja väljasõite ning Järva-Jaani kiriku juures tegutseva rühma Koguduse Noored juhendaja. Tene osaleb ka aktiivselt koguduse, seltside ja ringide (rahvatants) töös. Ta korraldas Järva-Jaanis rahvusvahelist noortelaagrit ja on vabatahtlik abiline kõigil valla suurematel üritustel.

HEA ALGATUS 2013
Zürii otsustas, et kuna kõik algatused on ühtviisi head ja võitu väärivad kõik, siis kategoorias "Hea algatus" otsustati peapreemia kõikide nominentide vahel võrdselt ära jagada.

Nominendid
Arvamusfestival 2013, mille korraldas suur seltskond vabatahtlikke kodanikke ja Paide linn. Kahe päeva jooksul sai sõna üle 200 arvaja, külastajaid oli ligikaudu 2000. Arvamusfestivalist tegid otselülitusi kõik suuremad Eesti meediakanalid. Festival kujundas Paide linna mainet.

MTÜ Imavere Sotsiaalkapital heategevusfond "Nutikad lapsed". Fondi eesmärk on heategevus Imavere valla laste ja noorte heaks nende loovuse ning annete toetamiseks raha kogumise ja jagamise kaudu. Stipendium antakse kätte valla vabariigi aastapäeva aktusel.

Loodusõhtud Türi kultuurikeskuses, mille korraldaja on keskkonnaameti keskkonnaspetsialist Piret Eensoo. Loodusõhtute teemad hõlmavad loodust, kultuuripärandit ja keskkonnakaitset ning pakuvad just täiskasvanutele võimalust harida end keskkonna teemadel.