Selgusid Vormsi uue praami nimevariandid


Selgusid Vormsi uue praami nimevariandid
Vormsi sadamFoto: Bianca Mikovitš

Täna valis Lääne Maavalitsuse nimekomisjon välja Vormsi uuele parvlaevale kolm nimevarianti, mis saadetakse ettepanekuna Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, kes teeb lõpliku otsustuse.

Nimed, mis Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile kaalumiseks esitati on:
Ormsö - ajalooline rootsikeelne Vormsi saare nimi, mis tõlkes tähendab maosaart. Põhjendustes toodi muuhulgas välja, et sama loogikat uutele liinilaevadele nime panemises on järginud nii Ruhnu kui Prangli elanikud, mille praamid said vastavalt nimeks Runö ja Wrangö. Ormsöt pakuti nimevariandina kokku 14 korda.

Maria - ajalooliselt on Maria nimi olnud sealkandis nelja populaarsema naisenime hulgas. Lisaks, Maria Murman (1911-2004) oli legendaarne Vormsi laulik ja kultuuri edendaja.Ta oli oma eluajal aktiivne rannarootslaste kultuuri ja käekäigu tutvustaja, kellel käisid külas nii turistid kui poliitikud, sealhulgas  ka Rootsi kuningas Carl XVI Gustav ja president Lennart Meri. Samuti oli ta justkui märk kestvusest, kuna jäi Vormsile ka siis, kui II maailmasõja lõpul enamus rannarootslasi Vormsist lahkus. Maria on olnud Vormsi sümbol samamoodi, nagu Kihnu Virve on Kihnu sümbol. Maria nime pakuti parvlaevale nimevariandina kokku 12 korda.

Agneta - Kombekohaselt on laevadele ikka naiste nimesid pandud ja Agneta on kirikuraamatute järgi läbi aegade Vormsi üheks populaarsemaks naisenimeks olnud, kuuludes nelja enim pandud nime hulka.

Kolm ministeeriumile saadetavat nime valiti välja konkursile saadetud 83 erineva variandi seast. Nimeettepaneku tegijaid oli kokku 60.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare