Seminar „Koostöövõrgustiku tõhustamine töös abivajava noorega"


Seminar „Koostöövõrgustiku tõhustamine töös abivajava noorega"
Heidi Paabort rääkis USA-s toimivast „teismeliste kohtust". Fotol koos seminari moderaatori Toomas Roolaiuga. Foto: Liis EnsonSaue Sõna

MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega korraldas erinevates Eesti piirkondades neli seminari teemal „Koostöövõrgustiku tõhustamine töös abivajava noorega", millest viimane oli 14. märtsil Saue Noortekeskuses. Seminar oli suunatud mõjutusvahendite ringi suurendamisele ja võrgustiku arendamisele töös abivajavate noortega. Osalisi tuli kokku üle Eesti erinevatest noortekeskustest, alaealiste komisjonidest, MTÜ-dest ja mujalt.

Noore ümber on täna väga palju erinevaid inimesi ja väljakutseid. Seminari peamine eesmärk oli lähendada abivajavat noort ümbritsevaid osapooli. Peaesineja oli Tiina Kangro, kes rääkis koostöö tõhustamisest, ning selgitas, kes on abivajav noor ehk alaealiste komisjoni sihtgrupp täna.

Päeva lõpuks kogunes palju uusi muljeid ja mõtteid. Kajama jäi Heidi Paaborti näide Ameerika Ühendriikides toimivast „teismeliste kohtu" süsteemist kui alternatiivist alaealiste komisjonile. Selle eesmärk on kasutada positiivset survet, et noored, kes on toime pannud õigusrikkumise, õpiks vastutust ja heastaks tehtud kahju ühiskondlikult positiivse tegevusega.

Seminaril osaledes sai selgeks, et Saue linnas on koostöövõrgustik noorsootöö valdkonnas toimiv ja nõnda tuleks seda ka edaspidi hoida.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare