Siseministeeriumi infotehnoloogia, andmekogude ja sideosakonna juhataja Hannes Märtini sõnul on tegemist nii julgeoleku, meresõiduohutuse kui otsingu- ja päästealase probleemiga. Mõlema planeeritud asukohavariandi puhul jääksid tuulikud rannikust vähemalt kahe kilomeetri kaugusele, mere sügavus ei ületaks 30 meetrit. Praegu koostatakse keskkonnamõjude hindamise akti, hoonestusluba on plaanis taotleda 50 aastaks.

Esialgse kavandi kohaselt tuleb parki maksimaalselt 64 tuulikut, millest igaühe võimsuseks oleks kaks kuni viis megavatti. Kogu tuulepargi maksimaalseks võimsuseks teeb see ligikaudu 128 megavatti. Toodetava elektri suunamiseks võrku tuleb rajada ka merealune ühenduskaabel mandriga. Tõenäolisemad variandid on Purtse puhul Püssi ja Vaivaras Balti alajaam.

Taotlus tuulepargi hoonestusloa menetlemiseks jõudis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse juuli algul, kust see saadeti läbiarutamisele teistesse ametkondadesse. Projekti autori ASi Raunistal puhul on tegemist rahvusvahelise ühisettevõttega, mille omanikeks on Eesti poolt AS Mainor ja tuuleenergeetika arendamisega tegelev Kanada firma Greta Energy Inc.