Sõiduautode jäärajavõistlus „Sõtke jää 2011“(Foto: pildid.sportiv.ee)
(Foto: pildid.sportiv.ee)Eestielu

Võistluse, mis on ühtlasi 2011. a Ida-Virumaa Karikavõistluste I etapp, start antakse laupäeval, 12. märtsil kell 10.00 Sõtke jõe jääl. Võidukihutamise korraldajateks on MTÜ AMV Racing ning MTÜ Sinimäe SK Sõnn.

„Vaatamata käredale külmale, millega meid sel talvel õnnistati, ei lasknud paks lumekate veekogudel piisavalt tugeval jääkatel tekkida,“ rääkis võistluse üks korraldajatest, AMV Racing juhatuse liige Heiki Luts, lisades, et praeguseks hetkeks on jää Sõtke jõel siiski piisavalt tugev, et rada lahti lükkavat traktorit kanda.
Võistlusdistants on sama, mis varasematel kordadel ja kulgeb kahe omavalitsuse territooriumil. „Starditakse Sillamäe linnas, vahepeal põigatakse Vaivara valla territooriumile, kuid finišeeritakse taas Sillamäel. Raja selline omapära tuleneb Sõtke jõest, mis läbib neid kahte omavalitsust,” selgitas Luts.

Võistlustest lubatakse osa võtta kõigil soovijail, kellel on kehtiv juhiluba. Erandiks on noorteklass, kus võistlusel osalemiseks on nõutav vanema või eestkostja kirjalik luba.
Jõudu katsutakse järgmistes klassides: noored kuni 18 a 2WD; naised 2WD; mehed 2WD; tagavedu SU (Mosse, VAZ, ZAZ, GAZ) ja 4WD tänav.

„Kuna paljudel on siiani kusagil garaaži- või aianurgas seismas vana Žiguli, Mosse, Sapakas või koguni Volga, siis soovisime juba möödunud aastal, et nende omanikud rauale taas elu sisse puhuksid ja jõukatsumisel osaleksid,“ rääkis Heiki Luts. „Kuna taolisi masinaid tuli kokku piisavalt palju, siis sel aastal võistlevad nad esmakordselt eraldi võistlusklassis.“

Ühel võistlejal on lubatud võistelda mitmes võistlusklassis.
Ühe sõidukiga võib võistelda ühes võistlusklassis kuni 2 võistlejat.

Osavõtjate eelregistreerimine, mis toimub aadressil: www.amvracing.ee/reg, lõpetatakse 11. veebruaril kell 17.00.

Täiendav registreerimine ja dokumentide kontroll leiavad aset laupäeval, 12. märtsil kohapeal ajavahemikus 08.00 – 09.30.

Võistlusjuhend: www.amvracing.ee
Video 2006: Video ...
Foto 2010: Foto ...

Telli nüüdsest veelgi mahukam ajakiri Maakodu ja võida eksootiline reis Malaisiasse ja Singapuri! Tellida saab siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare