Sõtke jõe jääl tehti algust Ida-Virumaa 2011. aasta karikavõistlustega(Fotod: www.vaivaravald.ee)
(Fotod: www.vaivaravald.ee)Eestielu

Laupäeval, 12. märtsil toimusid MTÜ AMV Racing eestvedamisel Sillamäel Sõtke jõe paisjärvel jäärajavõistlused, kus esmakordselt üle pika aja said eraldi võistlusklassis omavahel mõõtu võtta vene päritolu sõidukid.

Mõned aastad tagasi oli kuulda, et nii mitmelgi autospordihuvilisel on kusagil käepärast vana vene päritolu sõiduauto, millega võiks võistlusrajal mõõtu võtta. Vaadates eelmiste hooaega võistluste tulemusi, kus oli näha, et VAZ-d ja Mossed ei ole jäärajal võrdväärsed vastased BMW-dele, siis jõutigi otsusele teha eraldi võistlusklass SU, milles võivad osaleda tagaveolised mossed, Žigulid, sapakad ja Volgad. Sõtke jäärajavõistlustel SU klassi registreerus 6 osalejat, kuid tehnilistel põhjustel katkes ainukese mosse võistluspäev prooviringil ning starti asusid neli meest Žigulidel. Parima aja kõigis kolmes sõiduvoorus sõitis välja Rauno Voldek, kes oli parim ka üldkokkuvõttes selles võistlusklassis. Kindel teine koht Ülar Luugile ja kolmanda koha saavutas napilt Anatoli Plotnikov oma poja Anatoli Plotnikov juuniori ees.

Noorteklassis tuli starti kaks võistlejat, Keiro Orgus ja Grigori Klišin. Tublit sõitu tegid mõlemad poisid, kuid Grigori pidi tunnistama Keiro paremust. Vahepeal ongi tekkinud tühimik, kus eelnevate aastate noorteklassi võistlejad on üle läinud meeste klassi ja nooremad on alles 5 kuni 8 aastased.

Naisteklassis sai lahinguta võidu ainukesena võistlema läinud Tiina Luts.

Meeste klassis, kus võisteldi nii esi kui ka tagasillaveoliste autodega, selgus võitja viimases voorus. Esimese koha ja karikasarja maksimumpunktid kindlustas endale Kaupo Liiv vanameistrite Jaan Kollo ja Meelis Liivranna ees.

Klassis 4WD ehk siis nelikveolistel masinatel oli teistest peajagu üle Aiko Aigro. Tarmo Silt tuli teiseks ja kolmandaks Kristjan Kask.

Selle aasta jäärajavõistluste omapäraks oli ka see, et suure võistlusraja kõrvale oli rajatud lühem ring väiksematele poistele vanuses 5 kuni 8, kes võtsid omavahel mõõtu väikestel ATV/Quad`idel. Esikoha saavutas Kert Kasemets, teiseks tuli Markos Liivrand, kolmandaks noorim võistleja Marcos Kask ja neljandaks Karl-Samuel Saar.

Ida-Virumaa karikavõistluste järgmine etapp toimub maikuus Jõhvi linnas.

Sarja peatoetaja on Kohaliku omaalgatuse programm. Korraldaja tänavad ka kõiki teisi toetajaid: Vaivara Vallavalitsus, Ida-Virumaa Spordiliit, VALVOLINE, TÜ Autohall, OÜ Sinimäe Ratas, AS PR Põhjarannik.


Tulemused on SIIN ...
Fotod on SIIN ...

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare