TABEL: Eesti autokoolide edetabel. Kes on tipus, kes lõpus

 (89)

Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv.Foto: TERJE LEPP

Maanteeameti andmetel oli Eestis 2012. aastal 144 autokooli. ARKi sõidueksamit tuli eelmisel aastal sooritama 31 734 õpilast ning esimesel katsel läbis selle 18 956 inimest. Maanteeamet on need 144 autokooli pannud ka pingeritta, esimesel katsel eksami läbinute protsendi järgi.

Eks see on juba ammu teada, et erinevates Eesti paikades on lubade tegemise raskusaste erinev. Tallinnast räägitakse õudusjutte ning nii mõnigi mujal Eestis juhtimisõiguse saanu ei julge pealinna (ring)teedele tullagi. Paljud tallinlased jälle unistavad, et saaks ARKi eksami teha näiteks Hiiumaal. Eks kohalikud tea ise kõige paremini, kas nende koduvald või -linn on liikluseksami sooritamiseks soodus või mitte.

Eksami sooritanute protsenti vaadates näeme eesotses peamiselt Tartus tegutsevaid autokoole, aga ka saartel ja Jõgevamaal tegutsevaid asutusi. Tabeli lõpus on Tallinna ja Lääne-Virumaa autokoolid.

Selleks, et tabelit paremini mõista peab teadma, et eksamite arv on koguarv, mis tähendab, et siin arvestatakse ka seda, kui õpilane on 2012. aastal käinud sõidueksamil rohkem kui ühel korral. Sooritanute arv ja protsent on aga arvestatud esimese katse õnnestumise põhjal, mis näitab Maanteeameti avalike suhete peaspetsialisti Allan Kasesalu sõnul kõige paremini koolituse taset ehk autokooli taset.

Seotud lood:

„Umbes 57% sooritab sõidueksami esimesel katsel ja suurem osa ka teisel katsel. Kuid üksikutel juhtudel on mõni isik käinud eksamil ka üle 10 korra ja mõni veelgi rohkem," rääkis Kasesalu.

Hea lugeja, mida arvad sina, kus on Eestis kõige lihtsam või kõige keerulisem sõidueksamit sooritada?

 AUTOKOOLPiirkondeksaminantidearvsooritanute arv%
1OÜ Ave AutokoolJõgeva12010587,5
2OÜ Triada AutokoolTartu827085,4
3Kalle KoppelHiiumaa897584,3
4Tartu Autokool OÜTartu574884,2
5OÜ Almander, Zebra AutokoolTartu504284
6Erkki Orunuk AutokoolHiiumaa756181,3
7Tugev Partner OÜ, Võrumaa AutokoolVõrumaa101581580,3
8osaühing Vasara AutokoolTartu31825580,2
9osaühing AutokoolitusTartu33026480
10Autokool Viva Liiklus OÜTartu1199579,8
11OÜ Taavo Tenno AutokoolSaaremaa37529979,7
12"Autom" Põltsamaa LiiklusklubiJõgevamaa, Põltsamaa12710179,5
13OÜ Ropka AutokoolTartu635079,4
14Osaühing MotokoolitusTallinn15412279,2
15Osaühing Autokool AlopexViljandi1269978,6
16OÜ Valga MAKDValga987778,6
17Tallinna Linnatranspordi AktsiaseltsTallinn29923177,3
18OÜ Autra KoolitusTartu524076,9
19Valgamaa ÕppekeskusValga13510275,6
20Osaühing Annely AutokoolPaide13510174,8
21Mittetulundusühing Võru AutomVõrumaa987374,5
22OÜ RoolViljandi1057874,3
23OÜ LRK AutikoolitusTallinn, Viljandi, Rapla, Paide61545373,7
24Kesk-Eesti Õppesõiduväljak MTÜJärvamaa685073,5
25Osaühing Tapa AutokoolLääne-Virumaa60944673,2
26osaühing Järva AutokoolPaide28120573
27Osaühing Mai Metsik AutokoolTallinn17012372,4
28Sõidukoolituse OÜRapla, Kohila17012372,4
29Rakvere Autokool OÜRakvere21915872,1
30Niiluse Autokool OÜElva684972,1
31OÜ Capitellum, Riiamäe AutokoolTartu644671,9
32OÜ RaivoRaplamaa594271,2
33VPK Koolitus OÜTartu47533670,7
34Kursus & KO, OÜTartu1087569,4
35Kuressaare AmetikoolKuressaare22015269,1
36Sõiduõppe OÜTartu926368,5
37osaühing Radiant, Autukool SelgeTartu95765468,3
38osaühing EdificoTartu15410568,2
39Osaühing Kalju AutokoolTallinn16611368,1
40Alfawing OÜTartu533667,9
41osaühing Fixum AKHaapsalu26317867,7
42Kristiine Autokooli OÜTallinn966567,7
43osaühing ErestonKuressaare805467,5
44Mittetulundusühing Viljandi AutomViljandi22615267,3
45OÜ RadimixTartu704767,1
46Mittetulundusühing Kose KoolitusHarjumaa, Kose815466,7
47Põltsamaa AmetikoolPõltsamaa17211466,3
48Arbimäe Liikluskool OÜElva563766,1
49DriveLux OÜTallinn563766,1
50Järvamaa KutsehariduskeskusPaide20113265,7
51Kehtna Majandus- ja TehnoloogiakoolKehtna, Raplamaa1026765,7
52Viljandi Ühendatud KutsekeskkoolViljandi35823264,8
53TÜ Jungman PlussNarva563664,3
54Olustvere Teenindus- ja MajanduskoolSuure-Jaani, Viljandimaa1197663,9
55Ropka Erakool OÜTartu694463,8
56ERK Autokool OÜRapla22714463,4
57Aktsiaselts AidePärnu986263,3
58Tõnis Mägi Autokool OÜJõhvi23414863,2
59Haja Autokooli OsaühingTallinn91857963,1
60Pärnumaa KutsehariduskeskusPärnu1167362,9
61osaühing KlimbergHaapsalu27116962,4
62Aktsiaselts OdiumTallinn65940861,9
63osaühing Kadrioru AutokoolTallinn1559661,9
64Motosõit OÜ, Ringi AutokoolPärnu1147061,4
65Delta Autokool OÜTallinn513160,8
66Aveda Koolituse OsaühingTallinn27416660,6
67Klubi "Põlva Autom"Põlva1217360,3
68Aide Autokool OÜPärnu155293460,2
69OÜ GestaniTallinn17610660,2
70Autokool Radar OÜTallinn17310460,1
71OÜ KoheSaku, Harjumaa855160
72Räpina AianduskoolRäpina, Põlvamaa593559,3
73Eesti Riiklik AutoregistrikeskusÜle Eesti985859,2
74Stalker Autokool OsaühingTallinn, Maardu33619858,9
75OÜ Autosõit35 Eesti omavalitsust3162184258,3
76OÜ GoBus AutokoolPärnu51529958,1
77Prime Auto OsaühingNarva804657,5
78Orissaare GümnaasimuSaaremaa563257,1
79MG Autokool UÜTallinn1005757
80Hiiu Autokeskus OÜTallinn19010756,3
81H&M Mertens OÜAhja, Põlvamaa1126356,3
82HorizontransTallinn663756,1
83OÜ LaplarTallinn583255,2
84Osaühing Unomar Grupp, Kaja AutokoolTallinn, Keila47726355,1
85Osaühing LaplarAviaTallinn38721254,8
86OÜ Niguliste AutokoolTallinn1176454,7
87Vivat OÜTallinn965254,2
88OÜ W-Lex KoolitusTartu955153,7
89Motokaru Autokool OÜTallinn1055653,3
90Kagukaar, OÜRäpina, Põlvamaa965153,1
91Noorsoo Assotsiatsioon KiirusNarva56630053
92OÜ Viktorija AutokoolTallinn1769352,8
93Osaühing Venta PlusTallinn27514552,7
94Autom Tallinna Autokool OÜTallinn27814652,5
95ABC Liikluskool OÜTallinn, Tartu924852,2
96Kadrina keskkoolKadrina, Lääne-Viru733852,1
97Mittetulundusühing Narva AutomNarva36418951,9
98Osaühing Juusu AutoRakvere854451,8
99OÜ Saku AutokoolSaku, Harjumaa643351,6
100Osaühing HK Harju AtomikTallinn532750,9
101e-Autokoolitus OÜTallinn1467450,7
102EAKU MTÜNarva693550,7
103Rakvere AmetikoolRakvere874450,6
104OÜ Lasname AutokoolTallinn1929650
105SKY Autokool OÜTallinn1045250
106OÜ ABC KoolitusTallinn542750
107osaühing AutkolTallinn1658149,1
108OÜ Plekk-LiisuTallinn884348,9
109Autosõit Rakvere OÜRakvere874248,3
110Johannes Pirita LiikluskoolTallinn2049848
111Atlanta Autokool OÜTallinn51224247,3
112Osaühing YungmanNarva25311947
113Stalker Nord OsaühingMaardu2119946,9
114Kilingi Autokool OÜPärnumaa622946,8
115Osaühing TestudoTallinn39718346,1
116Mustamäe Autokool OsaühingTallinn24011045,8
117Osaühing Erman AutokoolSillamäe1537045,8
118Baltic Drive MTÜNarva592745,8
119Juaus OÜMaardu642945,3
120OÜ Valkrus, Dizel AutokoolTallinn2039144,8
121Autokool Kevad OÜTallinn612744,3
122Osaühing Autokool MewoJõhvi43119044,1
123OÜ Neti AutokoolNarva592644,1
124Rae Liikluskool OÜTallinn1627143,8
125Osaühing RitmoSaku, Harjumaa964243,8
126Osaühing Stalika-Veod, Stalika AutokoolSillamäe63527743,6
127Osaühing AutoaegTallinn622743,5
128osaühing LakarosseTallinn1506543,3
129Alfa Pro OÜMaardu1205243,3
130Viru AutomKohtla-Järve45218941,8
131Autokool Drive OÜTallinn1777441,8
132Cernan OÜRakvere602541,7
133Osaühing Ida-Virumaa AutokoolJõhvi1435941,3
134GG Autkol OÜJõelähtme vald883640,9
135OÜ Lääne-Virumaa AutokoolRakvere953840
136Osaühing Rossmann'i AutokoolRakvere27811039,6
137Olevipoeg OÜTallin, Rae vald1666539,2
138OÜ Norax KoolitusRakvere1776838,4
139Osaühing Autokool BaltikaTallinn602338,3
140Hille Eriku FIE Autokool RadialTallinn963637,5
141Osaühing BellanoraTallinn1836736,6
142Origon EST OÜTallinn35812835,8
143JuniksolNarva1254233,6
144Tarmu Pajula Maarja AutokoolVäike-Maarja, Lääne-Virumaa1203932,5

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare