Tabiveres avatakse hakkepuidukütte katlamaja


Tabiveres avatakse hakkepuidukütte katlamaja
Foto: Eesti Ekspress, Ingmar Muusikus

1. oktoobril kell 14 avatakse Tabiveres Jõgevamaa esimene omalaadne hakkepuidukütte katlamaja, mis annab soojust kaugküttevõrgu kaudu Tabivere majapidamisele. Avamise puhul on katlamaja uksed uudistajatele avatud ja kõik huvilised saavad näha, kuidas hakkepuidust toasoe saab.

"Hakkepuit on kohalik tooraine, mille hind ei sõltu börsihinnast. Hea uudis ongi see, et nüüdisaegne tehnoloogia ja mõistlik toorme hind on võimaldanud uue katlamaja töölehakkamisel toasooja hinda isegi mõnevõrra langetada. Tabivere elanikud on hakkepuidust soojust saanud juba möödunud aasta lõpust, kuid alles praeguseks on katlamaja hoone nii valmis, et saame külalised pidulikule avamisele kutsuda," ütles Tabivere Soojuse juhataja Rannar Raantse.

2011. aasta mais otsustas Keskkonnaivesteeringute keskus eraldada Tabivere katlamaja ja kaugküttetrasside rekonstrueerimiseks rohelise investeerimise toetuse. Ehitustöödeni jõuti 2011. aasta hilissügisel kaugküttetrassidega ja 2012. aasta kevadel alustati katlamaja ümberehitamisega hakkepuidule. Juunis 2012 sai Tabivere katlamaja nurgakivi, sama aasta novembrist on Tabivere alevik saanud soojuse juba hakkepuidust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare