Tallinnas Raekoja platsil maitsti Põltsamaa roosimoosi


Tallinnas Raekoja platsil maitsti Põltsamaa roosimoosi
MTÜ Piltijad eestvedaja Johannes Haav ja SA Tartumaa turism eestvedaja Valdek Rohtma. Foto: Kadi Rebassoo

Möödunud reedest pühapäevani Tallinnas Raekoja platsil toimunud Lõuna-Eesti maakondi tutvustaval ettevõtlus- ja kultuurisündmusel "Ava lava, Tallinn" võis kohata ka Jõgevamaa käsitöömeistrid, kunstnikke, lillekasvatajad ja isetegevuslasi.

Osaühing Eesti Roos Põltsamaalt oli lisaks rikkalikele lilleõitele kaasa toonud ka roosidest valmistatud moosi, mida Raekoja platsil usinasti prooviti. SA Lõuna-Eesti turism projektijuht Kadi Rebasoo nimetas roosimoosi üheks "Ava lava, Tallinn" magnetiks seal pakutud suupistete osas Samuti olid Jõgevemaalt kohal mittetulundusühingud Jõgeva Käsitöökoda, Põltsamaa Kunstiselts ja Piltijad, kuhu kuuluvad fotograafid ja fotograafiahuvilised. Kultuuriprogrammis lõi kaasa Põltsamaa tantsurühm Nii ja Naa teeneka tanstuõpetaja Kaja Kivi juhendamisel. Viktoriiniküsimustest koosnevas loosimismängus küsiti muuhulgas, mis nime kannab Jõgevamaal tegutsev loomapark, kus on võimalus metsloomade vaatamiseks nendele omases keskkonnas. Mõistagi oli vastuseks Elistvere loomapark. Auhinna edukale ja õnnelikule vastajale oli Jõgevamaalt välja pannud turismiettevõte OÜ Vudila Mängumaa, Tabivere vallas Kaiaverest. 

Esineb tantsurühm Nii ja Naa Põltsamaalt. Foto: Kadi Rebassoo

Esineb tantsurühm Nii ja Naa Põltsamaalt. Foto: Kadi Rebassoo

"Jõgevamaa esindus polnud küll kuigi arvukas, kuid paistis silma erinevate valdkondade poolest," märkis Kadi Rebassoo. "Käsitöömeistrid, kunstitegijad ja teistegi alade inimesed pealinna Raekoja platsile oodatud huvitavates kostüümides, mis sobivad kokku ajaloolise vana Tallinna ja laadameluga. Jõgevamaalt oli seda soovitust eriti järginud MTÜ Piltijad eestvedaja fotograaf Johannes Haav, kes mõnusas loodusmehe rõivastuses muuhulgas ka oma looduspilte tutvustas," lisas Rebasoo.

Juunis ja juulis tutvustasid end sündmustesarjas "Ava lava Tallinn" Lääne-Eesti ja Põhja-Eesti piirkonnad.

Põltsamaa roosid Raekoja platsil

Põltsamaa roosid Raekoja platsil. Foto: Kadi Rebassoo

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare