Tänavu toimub Ida-Virumaa karikavõistluste sarjas sõiduautodele neli etappiTänavu toimub Ida-Virumaa karikavõistluste sarjas sõiduautodele neli etappi
Sõtke jäärada 2011Foto: Ilmar Saabas

Viimased talved on soosinud jää- ja lumeradade korraldamist. Kui kahel eelmisel talvel tuli vaeva näha liigse lume ja suure külmaga, siis sellel aastal on tingimused võidukihutamiseks olnud väga soodsad. Üle mitme aasta õnnestub Ida-Virumaa karikavõistluste sarjas korraldada kaks talvist etappi.

Ida-Virumaa karikavõistluste I etapp korraldati Jõhvi tööstuspargi territooriumil 12. veebruaril. Kuna selle aasta talvel toimub üle Eesti väga erinevates kohtades mitmeid võidukihutamisi, siis Jõhvi võistluste korraldajad väga suurt osalejate tulva ei lootnud. Võisteldi kokku neljas võistlusklassis ja starti tuli kokku 28 võistlejat. Noortest oli kiireim kõikides sõiduvoorudes Keiro Orgus Kaspar Kaasani ja Ülari Vendi ees. Naiste klassis võidutses Sirje Potisepp, kes oli sellel päeval kiireim ka enamikest meestest. Naisteklassi teine ja kolmas koht kuulusid Erika Teffole ja Tiina Lutsule. Meeste tagaveoliste klassi esikolmiku moodustasid BMW-del kihutanud Kaido Kruus, Kristo Kruus ja Rando Lääne. Esiveoliste klassi võitjad selgusid alles peale kolmandat vooru. Karikasarja esimese etapi esikoha kindlustas endale Mario Kendra Kaupo Liivi ja Hanno Raiendi ees.

Karikasarja II etapp toimub 25. veebruaril Sõtke jõe I paisjärvel algusega kl 11.00. Võisteldakse viies erinevas võistlusklassis: noored, naised, eraldi esi- ja tagaveolised autod ning kahesillaveolised autod. Ilmselt saab Sõtkel ka sellel aastal näha ATV-sid. Peale võistluste ametlikku lõppu on huvilistel võimalus osaleda piikrehvidega sõidukite treeningul.

Kolmanda etapina on kavas korraldada 22. aprillil vigursõiduvõistlused Sillamäe linnas.

Neljas ja viimane Ida-Virumaa karikavõistluste etapp korraldatakse 20. mail Jõhvi linnas rahvasprindi võistlusena, mis kuulub ka ühtlasi Eesti Rahvasprindi karikavõistluste sarja. Selle võistlusega lõpetame Ida-Virumaa karikavõistluste sarja ja teeme kokkuvõtted koos karikate jagamisega parimatele.

Rohkem informatsiooni võidukihutamiste kohta leiab veebilehelt: www.amvracing.ee

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare