Tartu Ülikooli kammerkoor tähistab 40. sünnipäeva


Sel nädalal tähistab Tartu Ülikooli kammerkoor 40. sünnipäeva ning viib laupäeval, 7. mail kell 17 oma kuulajad sel puhul tavapärasest erinevasse kontserdipaika - ülikooli vanasse kirikusse, endise humanitaarraamatukogu ruumidesse (Jakobi 1).

TÜ kammerkoori juubelitoimkonna esimehe Indrek Mustimetsa sõnul on ruumis küll veel nõukogudeajast pärit betoonist vahelaed aga akustika on ülihea. „Teist nii hea kõlaga ruumi ma Tartus ei teagi, kui just kirikud välja arvata," leidis Mustimets ning lisas, et kontserdi puhuks saab ruum valguskunstniku ja lavakujunduse abiga ka kaunima ilme.

Kontserdiga „Elu on alles uus" pööratakse pilk koori viimasesse kümnesse aastasse, mil koori on juhatanud Triin Koch ning esitatakse läbilõiget koori viimase kümne aasta repertuaarist, aga ka päris uut koorimuusikat.

Tartu Ülikooli kammerkoor on viimase kümne aasta jooksul olnud aktiivne kontsertkoor, salvestanud Eesti rahvusringhäälingu fonoteeki kümneid koorilugusid, osalenud pidevalt suurvormide ettekandmistel ning saavutanud kõrgetasemelistel koorikonkurssidel rohkelt võite. Elav kontserttegevus ja isikupärane koorikõla on kammerkoorile ja koori dirigendile toonud Eesti  koorimaastiku kõrgeimaid tunnustusi.

40 tegutsemisaasta jooksul viieteistkümnes välisriigis peetud kontserdid on toonud koorile ka rahvusvahelist tunnustust. Nii näiteks võideti 2005. aasta sügisel Norras rahvusvahelisel Griegi nimelisel koorikonkursil vaimuliku muusika kategoorias esikoht.

Kammerkoori olulisust Eesti muusikamaastikul näitavad mitmed festivalide grand prix'd ja eripreemiad. Eesti Kooriühing on kammerkoori nimetanud aasta kooriks ning Triin Kochi aasta dirigendiks ja aasta noordirigendiks.

Juubeli puhul on TÜ raamatukogus avatud ka näitus „TÜKK aega" kammerkoori ajaloost, kus saab näha nii fotosid ja arhiivimaterjale kui ka mitmesuguseid kooriga seotud esemeid.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare