Prjažko on eesti laval esmakordselt. Tema teosed esindavad nö antidraama suunda, kus teksti ülesehitus ei kulge tavapärases teemaarendus-kulminatsioon-lahendus võtmes, vaid kaotades tegevuste sõlmituse, keskendub üksikutele sündmustele, mis toimuvad justkui sattumuslikus, eesmärgipäratus ahelas - just nagu eluski tegelikult, mis omakorda lähendab neid tekste pigem dokumentaalsusele. Tegelaste keel tekstis on nö mittenormatiivne, mis tähendab et kõne on vabastatud kirjanduslikkusest - kõnekeelsused, roppused, refleksiivsed sõnad-häälitsused sisukate täislausete asemel.  

Prjažko on teatud ringkondades ära teeninud viha, kuna lähtudes dokumentaalsusest, käsitab teemasid, mida sageli teatris ei käsitata - nõnda rullub meie ees laval lahti õpetaja ja õpilaste seksuaalsuhe, mille suhtes autor ei jaga hinnanguid, vaid esitab seda pigem vis a vis, ehk nagu üht juhtumit, mis ikka elus ette tuleb. Prjažko on ka öelnud, et pealkiri „Õnnestunud elu" pole irooniline, vaid näidendi tegelaste meelest ongi nende elu õnnestunud. Inimesed, kellest ta kirjutab, vaatavad elule lihtsalt teisiti. Tänapäeval püüdleb inimene eelkõige rahulolu poole ja et teda mõistetaks.  

Prjažko tegelased on justkui refleksiivsed autistid ehk päästikuga inimesed, kes on oma omaduste ja välise maailma olude kokkupuutest sõltuvalt robotiseerunud ja lasevad endast tuimalt läbi kõik „ebaolulise" ning käivituvad mingi tuttava või soovitava ärritaja poolt. Nad loodavad muutustele kuskil tulevikus, samas tajudes, et neil polegi tulevikku, vaid ainult automatismidesse kisutud olevik ning see polegi nende jaoks tragöödia - ka nii on hästi. Sellest hoolimata ei kirjuta autor ette hinnanguid või ideesid, vaid laseb publikul ise omadele järeldustele jõuda.  

Tartu Üliõpilasteater on „Õnnestunud elu" lavastusega kutsutud juba mitmele välisfestivalile, millistest võetakse osa veebruaris toimuvatel Tjumeni (Venemaa) ja Liege (Belgia) rahvusvahelistel tudengiteatrite festivalidel.   

Tõlkija Aare Pilv, lavastaja Kalev Kudu, kunstnik KIWA.
Mängivad: Kätlin Armei või Liisu Krass, Triinu Lukas või Kristin Uusna, Tauno Tagel või Kauri Kaljuste ja Enor Niinemägi  

Info etenduste toimumise kohta leiad SIIT!

NB! Etenduses suitsetatakse ja kasutatakse mittenormatiivset sõnavara!
Etendus ei ole sobilik alla 16.aastastele!