Tartumaal toimuvad Eesti esimesed sääsepüüdmise meistrivõistlused

 (27)
Sääsk
Sääsk---

Sel reedel kogunevad Sibulatee sõbrad ja fännid Tartumaale Kivi Puhkamajade juurde, et osaleda Eesti esimestel meistrivõistlustel sääsepüüdmises.

Sääsepüüdmise meistrivõistluse idee on pärit Soomest, kus korraldatakse sääsepüüdmise maailmameistrivõistlusi juba aastaid. Eesti MV viiakse läbi esmakordselt – käesoleva aasta suvi annab püüdmisvõistluseks ka suurepärased tingimused. Jõudu ja osavust katsutakse nii individuaalselt kui meeskondlikus arvestuses.

Võistuste esindaja Aksel Kivi sõnul on sääsepüüdmine lõbus ja seltskondlik tegevus, mis ei vaja eelnevat treeninglaagrit ning millega saavad hakkama kõik – seega pole osalejatele piiranguid vanuselise, soolise või rahvusliku kuuluvuse osas.

„Võistlus on väga lihtne ja võistelda saab nii individuaalselt kui meeskondlikult. Igale võistlejale eraldatakse nööriga väike maalapike, kust ta ei tohi välja minna. Püüdmise aeg on kümme minutit ja kes rohkem sääski saab ongi võitja,“ rääkis Kivi Delfile. Meeskonnas peab olema kolm liiget.

Auhinnad parimatele on välja pannud Sibulatee liikmed ja auhindadelaud on rikkalik alates purjejahiga sõidust Peipsil kuni vibuseikluseni.

Säästepüüdmise Eesti MV toimuvad Sibulateel, Tartumaal, Kivi Puhkemajades, Tartust vaid 11 km kaugusel. Osalemine eelregistreerimisega.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare