Tartus möllab nädalalõpul Eesti suurim pungifestival Punk'n'Roll

 (2)
Tartus möllab nädalalõpul Eesti suurim pungifestival Punk'n'Roll
Foto: erakogu

Eesti ainuke pungifestival Punk'n'Roll toimub sel nädalavahetusel 10.-11. augustini Tartus. Kahe päeva jooksul astub klubis Rock'n'Roll ja Raadi järve ääres üles kokku viisteist bändi, neist neli väliskülalist.
Festivali programm pakub läbilõiget sellest, millist punki meil pannakse!

Vanakooli punki panevad J.M.K.E. Tallinnast, Nyrok City Tartust ning The Belka Pärnust. Neist kaks esimest jagavad kevadest ka trummarit. Roland "Roll" Suti raske käega mängustiil annab J.M.K.E.'le hoopis teise mineku kui seni.

Kiiret ja kurja hardocore punk'i mängivad omas vallas ka rahvusvaheliselt tuntud-tunnustatud Tallinna kvartett NMR ning kevadel debüütalbumi "Bullets Of Peace" avaldanud värske energiaga nelik Project Dekadenz.

Garage punk'i kütavad aga legendaarne Tallinna underground-müratrio Zahir ning Tartu plikade punt Deathcats. Selle talvega rokiklubides karastuse saanud Deathcatsi kohta öeldakse, et erinevalt paljudest naistebändidest pole nad ainult vaatamiseks, vaid kannatavad ka kõrvadega nautimist. Kas seda kannatab ka Tallinna nelik Nilbe Norbert, kes segab garage punk'i kaootilise no wave'ga, selgub kohapeal.

Ühiskonnakriitilise street- ja oi! pungi kõlamise eest hoolitsevad Tartu punt Shitflowers ning Kilingi-Nõmme pikaealiseim punkbänd Totally Obnoxious. Ausad laulusõnad, karju-kaasa rerfäänid ning elu on uuesti elamist väärt!

Maailmamuusika mõjudega hipipunki pakub Varuväljapääs. Kui ajalugu ning bändi liikmed tahtnuks teisiti, võinuks see bänd ka kuulsaks saada. Nüüd aga peab nende esinemisi tikutulega taga ajama ning Punk'n'Roll on üks väheseid võimalusi neid esinemas näha.

Välismaa punki mängivad külakostina osaliselt eestlastest koosnev Shit Street Soomest, Trauma Moralis Lätist, Komatoz Venemaalt ja Sotavamma Soomest.

Punk'n Roll festival toimub mõnigate pausidega juba alatest 1998 aastast.

Ajakava:

R.10.08 Klubis Rock & Roll Rock Roll

22.00 Nilbe Norbert
22.45 Shitflowers
22.30 Sotavamma (FIN)
00.15 Totally Obnoxious
01.00 NMR

L.11.08 Raadil

14.00 Project Dekadenz
14.45 DeathCats
15.30 Varuväljapääs
16.15 Shit Street (Fin)
17.00 The Belka
18.00 Nyrok City
19.00 Trauma Moralis (Leedu)
20.00 Zahir
21.00 Komatoz ( RUS)
22.00 J.M.K.E.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare