„Tundmatu jaapani helilooja“ Malera Kasuku Trio on tegelikult kolme varalahkunud eesti klassiku - Mati Kuulbergi, Lepo Sumera ja Raimo Kangro ühine väike noorusvemp. Naljalembesed ülikoolikaaslased ja head sõbrad kirjutasid kolme peale teose, kus igaühe osaks jäi ühe pilli partii. Seda pisut unustuse hõlma vajunud teost on ehk paslik meelde tuletada just nüüd, kui kevadel möödus 60 aastat Lepo Sumera sünnist.

Lisaks kõlavad Diana Liivi esituses kahe romantilise autori ja tähtteosed – Robert Schumanni Arabesk ning Ferenc Liszti II Ungari rapsoodia.

Kontserdisarja korraldab MTÜ Muusikasõprade Selts koostöös Viljandi Muusikakooliga. Sarja järgmine kontsert toimub 7. detsembril kavaga "Romantismi piiridel", kus Schumanni, Uritamme ja Schuberti teoseid esitavad viiuldaja Kristel Eeroja-Põldoja ja pianist Kadri-Ann Sumera.

Viiuldaja Olga Voronova on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1999. aastal bakalaureusekraadiga ja 2002. aastal magistrikraadiga professor Endel Lippuse viiuliklassis. Alates aastast 2002 õpib ta EMA doktorantuuris. Olga on täiendanud end aastatel 1997–98 Gnessinite nim Venemaa Muusikaakadeemias, Saksamaal Hochschule der Künste Berlinis ning Hogeschool voor de Kunsten Utrechtis. Olga Voronova on pälvinud diplomid Heino Elleri nim Rahvusvahelisel Viiuldajate Konkursil aastatel 1991 ja 1996. Konkursi “Con brio” 1998. a laureaat (ETV preemia). 2000. aastal pälvis laureaaditiitli ESTO 2000 raames läbiviidud noorte talentide konkursil Torontos. Viiuldaja on üles astunud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Narva Linna, Eesti Muusikaakadeemia ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestrite, samuti Tallinna Kammerorkestri ees. Alates 1995. aastast töötab ta Tallinna Kammerorkestris ja aastast 2001 on Tallinna Keelpillikvarteti liige.

Leho Karin on üks Eesti tuntumaid ja nõutumaid noorema põlve tšelliste. Ta on eesti tšellokoolkonna grand old lady Laine Leichteri lapselaps.Vanaema oli ka poisi esimene tšelloõpetaja. Pärast Toomas Velmeti tšelloklassi lõpetamist Tallinna konservatooriumis on Leho Karin end täiendanud veel kuulsate professorite juures Venemaal, Saksamaal ja Rootsis. Praegu õpetab ta ise tšellot Tallinna muusikakeskkoolis, mängib NYYD Ensemble´is ja Tallinna Kammerorkestris, esineb ansamblisti ja solistina.

Diana Liiv on esinenud solisti ja kammermuusikuna Eestis, Leedus, Rootsis, USA-s ja Soomes. Mitmeid kordi on ta esinenud ka orkestrisolistina (Longy Sümfooniaorkestriga Bostonis ja Kaunase Sümfooniaorkestriga). Peale klaveri mängimise on Diana Liiv kirjutanud ka kaks muusikalist lasteraamatut “Neli heldet haldjat” ja “Võluvitsa vägi”. 2009. juulis võitis Diana Kuhmo Kammermuusika festivali kursustel Schumanni klaverikvinteti esituse eest parimale ansamblile määratud Kees Wiebenga auhinna, käesoleval aastal pälvis rahvusvahelisel pianistide konkursil „Music without limits“ Leedus 3. koha soolokategoorias ning 4. koha kammermuusika koos Kristina Kriidiga.