Tõnni pood Ervital lõpetas tegevuse

 (1)
Tõnni pood Ervital lõpetas tegevuse
Foto: Sven Arbet, Maaleht

Kuigi volikogu esimees H. Põldver avaldas Koeru Konsumi avamise järel lootust, et kõik praegused kauplused leiavad Koeru vallas oma niši ja jätkavad tegutsemist, siiski on elu teinud juba oma korrektiivid. 16. septembrist on suletud Ervita küla ainuke kauplus Tõnni pood. Kauplust pidanud Tiina Avarmaa asus tööle Soome Vabariiki.

Ervita küla elaniku ja sotsiaaltöötaja Rutt Vihtre sõnul oli poe sulgemise peamine põhjus selles, et tööealised Ervita inimesed töötavad Koerus või kaugemalgi ja ostavad vajamineva toidukauba töökoha lähedalt kaasa. Eakad, kelle tervis lubab, sõidavad samuti Koeru poodlema.

Edaspidine toiduainetega varustamine toimub nüüd kohapeal kahel moel. Vihtre sõnul hakkas eakate kutsel teisipäeviti Koeru turul kalasaadusi, suitsuvorsti ja suitsuliha müüv nn kalaauto oma kaupa ka Ervital müüma. Sellele lisaks käib neljapäeviti kauplusauto. Mõlema kaubavalikus on kala-ja lihasaadustele lisaks leivad, saiad ja piimakaup.

Siiani on sotsiaaltöötajad toiduaineid koju viinud liikumispuudega inimestele, kellel ei ole omakseid. Loodetavasti saavad inimesed toidukauba siiski kätte ja suuri probleeme ei tule.

P.S. Kui seni said Ervital inimesed osta Koeru Kaja Tõnni poest, siis nüüd saavad nad seda teha Ervita raamatukogus.