Tsiistres peetakse nädalalõpul Kaika suveülikool


juured
Foto: Andres Putting

Võrokeste Kaika suveülikool peetakse tänavu Misso vallas Tsiistres 12.-14 augustini. Traditsioonilisel kokkusaamisel saab kolmel päeval kuulata loenguid, tutvuda Tsiistre ümbrusega ja osa saada kultuuriõhtutest.

Tsiistre kandi tänastest ettevõtmistest ja paikadest on tuntud eelkõige Nopri talumeierei, soome-ugri filmifestival, linamuuseum, teemaja ja külakoda. Kuid selleks, et mõtestada täpsemalt tänast ja prognoosida homset, pööratakse suveülikoolis pilk ka ajalukku.

"Räägitakse sellest, mis Vanal-Võrumaal, Vahtsõliina kihelkonnas, Misso vallas, Tsiistre nukas oli, on ja mis edasi saab," kutsub tänavune rektor, Missost pärit Henn Tarro huvilisi suveülikooli.

Kaika suvõülikool on mõeldud kõigile, keda huvitab võrokeste maa, keel ja inimesed. Suveülikooli peetakse Vanal-Võromaal 1989. aastast. Nime sai suveülikool Karula kihelkonna Kaika küla järgi, kus oli esimene suveülikool.

Tänavuse Kaika suveülikooli korraldab Tsiistre Selts, korraldamisel aitavad kaasa Võru instituut, Võro selts VKKF ja Tsiistre linamuuseum. Toetavad Rahvakultuuri keskuse Vana Võrumaa kultuuriprogramm, Kultuurkapital, Misso vallavalitsus ja Nopri talumeierei.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare