TULEMUSED: Neli võrguplatsi saajat selged, suur linn jäi napilt ilma

 (7)
Võru linna võrguväljak tuleb siia, Tamula järve äärde (Foto: Taago Taaber)
Võru linna võrguväljak tuleb siia, Tamula järve äärde (Foto: Taago Taaber)

Kaks nädalat tagasi panime kümme Eesti paika lugejate ette hääletamiseks, neljale esimesele lubas võrkpalliliit kinkida välise võrkpalliplatsi varustuse. Nüüd on need neli kohta selgunud, hääletajaid oli kokku ligi 20 000. Kõige suurem hääletusel osalenud omavalitsus jäi aga napilt esinelikust välja.

Ütle veel, et väikestel kohtadel ei ole suuremate kõrval lootust. Võistlustulle asusid suured linnad Pärnu, Võru, Valga ja veidi väiksem linn Elva. Saku vallas elab ka rohkem inimesi kui Elvas. Väiksemate osalejate seas tegi aga imet Mõisaküla linn, kus elanikke alla tuhande.

Credit24 Rahvaliiga Facebooki lehel anti kokku 1602 häält, kuid need said väga oluliseks kaalukeeleks. Delfi Eesti Elu lugejad andsid kokku 18 358 häält ning siin nägi esinelik välja selline: Võru linn, Valga linn, Mõisaküla linn ning Pärnu linn. Kusjuures esimest ja neljandat jäi lahutama vaid veidi üle saja hääle. Facebooki hääletus muutis aga nii mõndagi, esinelikusse trügis end võimsalt Elva linn, Võru jäi endiselt esimesele kohale. Pisike Mõisaküla sai ka Facebookis piisavalt hääli, et jääda esinelikusse. Valga linn sai Facebookis väga kasinalt hääli ning see oleks neile peaaegu saatuslikuks saanud, kuid ka Pärnu ei suutnud siin väga head tulemust teha ning nii sai Valga 18-häälelise edu ning viimasena võrguplatsi varustuse.

Kui eelmisel aastal pidime eemaldama ligi 10 000 häält, seetõttu, et need olid korduvhääled, siis sel aastal oli neid vähe ning pidime eemaldama kokku umbes 600 mitmekordselt antud häält. Aus mäng peab olema nii võrkpallimängus kui ka konkursil.

Seotud lood:

Õnnitleme neid, kes esinelikusse jõudsid ning soovitame neil, kes seekord välja jäid, järgmisel aastal uuesti proovida. Valiti ju selgi aastal kaheksa võrkpalli-varustuse saajat žürii poolt.

Uue võrgu, palli, postid ja platsi piirid said žürii häältega:  Kihnu Rahvamaja (Pärnumaa), Kuuste Kool  (Tartumaa), Kõnnu Küla Seltsing (Saaremaa),  Laupa Põhikool (Järvamaa), Martna Põhikooli Spordiklubi (Läänemaa), MTÜ Aiandusühistu Küllus (Harjumaa), MTÜ Mammaste (Põlvamaa), Sillamäe Spordikompleks (Ida-Virumaa).

Loe veel

 FacebookEesti EluKokku
Võru linn39227813173
Elva linn45125783029
Mõisaküla linn19627382934
Valga linn7727622839
Pärnu linn15526662821
Saku vald8817931881
Tamsalu vald7811381216
Võhma linn47731778
Järva-Jaani vald109616725
Räpina vald9555564
KOKKU16021835819960

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare