Ulmeline unistus sai teoks: restaureeritud ja sisustatud Alatskivi loss avab uksed

 (22)
Ulmeline unistus sai teoks: restaureeritud ja sisustatud Alatskivi loss avab uksed
Foto: Delfi pilt, Siutsu---

8. juulil kell 13.00 avab uksed renoveeritud Alatskivi loss. Alatskivi lossi restaureerimise lugu on kestnud juba kümmekond aastat, millest viimane etapp üle kahe aasta. Nüüd on muinasjutuline loss valmis end huvilistele avama.

Esialgu ulmelisena tundunud unistus restaureeritud ja sisustatud Alatskivi lossist on tänaseks teoks saanud ja tulemused silmaga näha. Eksponeeritakse lossi  kui kultuuriväärtust ja vaatamisväärsust, mis toimib piirkonna turismimagnetina. Esimese korruse näitustel saate teadmisi lossi ajaloost ja restaureerimisest, giididelt kuulete lisaks põnevaid legende ja lugusid ajast, mil loss oli parun Nolckenite kodu kuni tänase päevani. Teisel korrusel endistes külalistetubades on väärika koha leidnud Eduard Tubina muuseumiekspositsioon. Veel vaid ilusad võlvlagedega idatiiva keldriruumid ootavad uusi funktsioone ja väljaehitamist.

SA Alatskivi Loss juhataja Külli Must: „Loss vaimustab turiste ning on oluliseks Peipsiveere piirkonna turismimagnetiks. Vaadata ja kogeda on aga siinkandis nii mõndagi. Vaid heal tasemel koostöö võimaldab piirkonnal ühiste eesmärkide nimel pingutada selliselt, et lõpuks hakkab töö vilja kandma ja tulemusi märgatakse."

Projekti rahastati  85% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest, lisandus Alatskivi valla omaosalus, toetas EV Kultuuriministeerium.

Alatskivi loss kutsub kõiki lossi tutvustusele reedel, 8. juulil:
- kell 15.00 - 18.30 igal täistunnil lossiekskursioonid giidide juhendamisel, lossiesisel väljakul sõidutab kaarikuga soovijaid Kopli Hobutalu
- kell 19.00 lossi roosiaias toimuval kontserdil esineb Maarja-Liis Ilus koos saatemuusikuga
Giidituurid, kaarikusõidud ja kontsert on kõigile tasuta. Avatud on Lossi Restoran.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare