Uuenev Ruunavere postijaam ootab külla


Uuenev Ruunavere postijaam ootab külla
Esimesel kontserdil esinesid Raul Vester, Vladimir Karjalainen ja Piret Vester. Foto: erakoguMärjamaa Nädalaleht

Pühapäeva 12. augustil õhtul toimus Ruunawere Postimõisas Raimond Valgrele pühendatud kontsert-jutustus, kus toodi välja noppeid eluloost ja kõlasid Eesti armastatud helilooja tuntumad lood ansambel Romantika vahendusel.

Laulsid tenor Raul Vester ja sopran Piret Vester. Lisaks Vladimir Karjalaineni fantastilisele klaveri- ja akordionimängule said kuulajad vaheajal uudistada suuri uuendusi läbi teinud Ruunawere Postimõisa, kus pilku köitis suur püstkoda ja katusega kiiged ning Vambola puupäevadelt pärit puuskulptuurid.

Piret Vester

Mullu sügisel võttis seni soomlastele kuulunud Ruunavere hotelli üle Marko Mägi, kellele varem kuulus Juku mänguasjapood.

Hotellis on käsil suured uuendustööd: nüüdseks on vahetatud küttesüsteem ja elektrikütte asemel soojendab tube oma katlamaja, osa vannitube on juba remonditud ja saanud põrandakütte. Suurt rõhku pööratakse ümbruse kujundamisele, plaanis on oma ürdi- ja marjaaed. Suuremate võimalustega lasteala valmib järgmisel aastal, praegu on siin batuut ja kiiged. 

Vaade mõnusale suvisele söögikohale. Foto: erakogust Märjamaa Nädalaleht

Vaade mõnusale suvisele söögikohale. Foto: erakogust

Ruunawere hotell avati 1993. aastal. Restoran ja konverentsiruumid on vanas postimaja hoones, mis rajati 1824. aastal. Kuna Ruunavere on endine postijaam, siis tuleb siia ka postiülema töölaud, kust saab saata kaardi või kirja, kusjuures kirjutusvahendidki saavad olema endisaegsed ja kasutada saab erisuguseid templeid. Sel nädalal peaks valmis saama senisest pilkupüüdvam kodulehekülg.

 „Meie restoran mahutab 50- 60 külastajat. Soovime hakata umbes kord kuus siin esinemisi korraldama. Valgre õhtu, mis oli esimene omataoline, läks minu arvates hästi korda. Publik teadis, mida nad kuulama tulid," rääkis Marko Mägi.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare