Uus värskus noortevolikogu ridades

 (1)
Uus värskus noortevolikogu ridades
AFP/Scanpix

Rõngu noortevolikogu jaoks jõudis jõulukuul, aastaajale ebaomaselt, kätte tibude loendamiseaeg. Üheskoos vaatasime uhkusega tagasi enam kui kahe tegevusaasta jooksul kordasaadetule ning seadsime uusi sihte ees terendavateks kaheteistkümneks kuuks.

Möödunud aasta säravaima noodina jääb meie jaoks kõlama ANKi rahastusel aset leidnud kompleksprojekt, mis tõi vaheldust eelkõige Rõngu Keskkooli noorte halli argipäeva, pakkudes mitmekesiseid võimalusi reaalse tööelu tundma õppimiseks. Lisaks said noored võimaluse tasuta kogenud treeneri juhendamisel saalihokit mängida ning oma ideid projektina ellu viia. Loodame, et Rõngu valda tekib sellel aastal ka järjepidev saalihokitrenn, mille nimel alustame läbirääkimisi vallaga juba veebruaris. Aasta lõppu lisas hoogsust traditsiooniline Elva Väikelastekodu külastus. Veetsime rõõmsameelsete laste kilgete keskel piparkooke tehes ja mängides mõnusa hommikupooliku.

Loetud päevad enne käesoleva aastanumbri saabumist läbis Rõngu noortevolikogu meeskond formaalse uuenduskuuri. Nimelt täienesid meie read nii mõnegi uue tegutsemisindu täis noorega ning istungil aset leidnud lennukate motivatsioonikõnede ära kuulamise järel valisime liikmeskonnahulgast ka uue juhatuse. Praegu ametlikult 11-liikmelise koduvalla noorteorganisatsiooni etteotsas kehtestati seega naiste triumviraad.

Võimu veerud

Teise koosseisu juhatusse kuuluvad esimees Marit Külv, aseesimees ja ühtlasi ka esimehe kohusetäitja Eliise Viilu ning aseesimees Maarja Luik.

Eesseisva aasta edenedes üritame paljuski juba esimese koosseisu jooksul väljatöötatud tegevusplaani järgida - teha koostööd vallaorganisatsioonide ning teiste noorteosalus-kogudega üle Eesti. Noortevolikogu liikmed unistavad, et peagi oleks Rõngu vallal ka oma noorsootöö arengukava, mis oleks abiks erinevatele vallaasutustele ja ühendustele noorte jaoks sisukate tegevuste kavandamisel. Loodame planeerimis- ja aruteluprotsessi kaasata võimalikult palju erinevaid osapooli, et leida just parim ühine siht tuleviku suunas orienteerumiseks. Lisaks plaanime noortevolikoguga viia ellu veel mitmeid lühiajalisi projekte, kuid neist pikemalt juba konkreetsete sündmuste arenedes. Seniks aga soovime kõigile rõngulastele nooruslikku meelt ja positiivsust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare