Väärt värk - vanadele asjadele hing ja väärikus


Väärt värk - vanadele asjadele hing ja väärikus
Mööbli restaureerimine Kiuma rahvamajas. Foto: Katre LõbuValla Teated

Suurenenud huvi pärandi vastu ja traditsioonide väärtustamine on loonud võimaluse vanade käsitööoskuste taaselustamiseks.

Veel on õige aeg pööningul või aidas aastaid seisnud mööbel korda teha ja taas kasutusele võtta. Tulemus saab kindlasti olema kordumatu ja omanäoline, ajale ja moemuutustele vastupidav.

Just sellise põhimõttega MTÜ Väärt Värk Põlvamaa Partnerluskogu Leader programmi toetusel koolitusprogrammi kavandas ja 2012.a sügisel käima lükkas. Väljareklaamitud esimene ja teine õppetsükkel täitus mõne tunniga, huvi pehme mööbli restaureerimise teadmiste vastu oli sedavõrd suur.

Pühapäeviti, kaks korda kuus toimuval õppepäeval Põlva vallas Kiuma rahvamajas õpitakse vanade toolide ja diivanite, kummutisahtlite ning isegi vana Moskvitši istmete taastamise kunsti ning põhitõdesid. Koolituspäevad on kujunenud alati põnevateks ja huvitavateks, lisaks on nii mõnelgi esemel veel oma lugu jutustada. Sellistel mööblitükkidel on mingi eriline aura ja isegi salapära. Kevadel tahame restaureeritud esemeid näidata ka laiemale auditooriumile.

Koolitustel õpitu on väärt investeering tulevikku, millest saavad osa veel mitu põlvkonda. MTÜ Väärt Värk kavandab ka sellel aastal jätkata restaureerimisprogrammiga, täpsem info ajalehes Põlva Valla Teated.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare