Vabatahtlikud — kellele ja milleks?Vabatahtlikud — kellele ja milleks?
üksiAFP/Scanpix

Vabatahtlik tegevus annab inimestele vabaduse tegelda asjadega, mis neid huvitavad ja mida nad peavad vajalikuks. Samuti on vabatahtlik tegevus üks vaba aja huvitavalt ja kasulikult veetmise viis.

Viljandimaa vabatahtlike keskus (VIVAK, www.vivak.ee) loodi selleks, et väärtustada ja propageerida vabatahtlikku tegevust. Oleme tegutsenud peaaegu kaks aastat. See on ühe organisatsiooni kohta küll lühike aeg, ent selle sisse mahub palju tegevust ja kogemusi. 2010. aasta septembris alanud Kodanikeühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) projekti «VIVAK- i tegevuse käivitamine» jooksul peeti mitu infopäeva, kus leidsime oma esimesed vabatahtlikud. Infotunnid korraldati eakatele, puuetega inimestele, töötutele, kasuperedele ja mittetulundusühingute esindajatele. Paljud kuulsid sellisest tegutsemise võimalusest esimest korda ja soovisid end kohe rakendada.

Praegu on meil andebaasis ligikaudu 100 vabatahtlikku ja organisatsiooni, kõik ühes infolistis. Informatsiooni saadame oma tegevuse kohta ka teistesse listidesse, et meie tegevustest võtaks osa ikka rohkem ja rohkem vabatahtlikke. Viljandis saab vabatahtlikuna kaasa lüüa mitme organisatsiooni töös.

Näiteks sotsiaalvaldkonnas tegutsev MTÜ Singel Kodu otsib oma meeskonda erivajadustega inimeste abistajaid ja remondimeest, vabatahtlike keskus aga kutsub inimesi a ppi korraldama vastlapäeval Viljandis järgmist vabatahtlike laata.

Eelmise aasta septembrist jätkasime KÜSK-i uue projektiga, et edendada vabatahtlikku tegevust maakonnas. Selle projekti põhieesmärk on teavitada noori vabatahtlikust tegevusest. Peale selle, et koordineerime kohalikku vabatahtlikku tegevust, vahendame vabatahtlikke välismaale ja võtame neid vastu. Praegu on meil Euroopa noorte programmi kaudu Viljandis kolm välisvabatahtlikku, kes töötavad päevakeskuses Vinger, sotsiaalmajas tegutsevas MTÜ-s Singel Kodu ja Viljandimaa vabatahtlike keskuses.

Esmakordselt tegeleme Grundtvigi elukestva õppe programmi raames eakate vabatahtliku teenistusega. Projekt «Senior volunteering for cultural exchange» (Eakate vabatahtlik teenistus kuultuuride vahetuseks) viib avastama Poolat.

Vabatahtliku tegevuse edendamise kaudu suurendame kodanikuosalust, muudame viljandimaalased aktiivsemateks ühiskonnaliikmeteks ning teeme vabatahtliku tegevuse nähtavamaks ja järjepidevamaks. Igaüks võib hakata vabatahtlikuks ning korda saata midagi kasulikku ja head.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare