Vahegrupp tõi rõõme ja muresidVahegrupp tõi rõõme ja muresid
Aktsioonis Sven Pugonen

Eesti meeste korvpalli esiliigas lõppes vahe­grupiturniir. Tamsalu Los Toros/Simuna IVAX meeskond lõpetas vahegrupi turniiri 6 võidu ja 10 kaotusega, mis tähendas turniiritabe­lis kuuendat kohta.

Koht on küll ühe võrra pa­rem, kui aasta varem, kuid pettumus jäi hinge nii mõnegi valusa kaotuse pärast. Samuti ei täitunud peamine eesmärk lõpetada vahe­grupp vähemalt neljanda kohaga, mis and­nuks vabastuse play-offi esimesest ringist. Positiivsema poole peale tuleks kanda kahel kor­ral valitseva Eesti meistri BC Kalev II duubli alis­tamist. Avamängus, mille suutsime enda kasuks kallutada lisaajal, tegi vastaste rivides kaasa näi­teks ka Eesti koondislane Kristjan Kitsing ja eks­koondislane Erik Dorbek. Alistatute hulka kuulus ka esiliiga vahegrupiturniiri võitnud KK HITO/Jõhvi meeskond, kes kogus enda kontosse vaid kolm kaotust. Kõige negatiivsemad mälestused pärinevad paraku aga Räpinast, kus dikteerisi­me mängu enamus mänguajast, kuid mängu­lõpp vajus ära ning kahepunktine kaotus oligi vast kõige otsustavam silmas pidades neljanda koha võitlust. Ebaõnn jälitas meid ka Raplas, kus meistriliiga duubelvõistkonna vastu juhtisime kaheksa sekundit enne lõpusireeni kahe punk­tiga ning kasutada oli ka kaks vabaviset. Paraku kumbki neist ei tabanud ning pärast taktikalist viga jäi vastasel vaid kolm sekundit pall otsaau­dist mängu panna ja korvi rünnata. Meie eba­õnne krooniks tabas nurgast raske viske nende uusim korvialune täiendus Sebastian Schüszler tuues tabloole viiginumbrid ja lisaaja, kus ra­plakad paremaks osutusid. Nappide kaotuste põhjusi analüüsides on neist olulisemaks ilmselt meeskonna lühike pink, mida tabasid veel hoo­aja keskel tagasilöögid. Mitmeid aastaid edukalt Tamsalu meeskonda abistanud Argo Höövelson loobus suhteliselt hooaja alguses seljaproblee­midele viidates. Veebruaris lahkus pooleks aas­taks õpingutele Hispaaniasse Alo Põldmaa ning Otepääl suusatades õnnetult kukkunud Raul Sinisalu lõhkus käe, mistõttu pole tänaseks kin­del tema naasmine sel hooajal palliplatsile. Mitu kuud on selja- ja jalahädad vaevanud meeskon­na ühte alustala Raido Villersit. See on mõjuta­nud oluliselt tema panust meeskonna punktisal­ve. Kõik asjaolud kokku on paraku jätnud jälje meeskonna esitustesse.

Kuues koht tähendab kaheksandikfinaalis aasta taguse stsenaariumi kordumist, kus vastamisi tuleb minna Scanweld/Eesti Näitused meeskon­naga. Eelmisel aastal sai vastast kahe mängu kokkuvõttes edestatud ja veerandfinaali pääse­tud. Sel aastal on juhendit veidi muudetud ning kaheksandikfinaal toimub kahe mängu võiduni. Käesoleval aastal kohtuti omavahel juba ka ala­grupiturniiril. Võõrsil õnnestus meil võita numb­ritega 78:77 ja kodusaalis 78:74 ehk kergeid mänge pole oodata ka kaheksandikfinaalis. Vas­taste liidrite sekka kuuluvad meistriliiga endised tuntud mängumehed Priit Pihela, Silver Kallas, Gert Hendrikson, samuti kergejõustiklasena tun­tud Ramon Kaju. Seega otsustavaks teguriks võib vabalt saada ka koduväljak ja kuuenda mehe ehk publiku olemasolu. Seega ootame kõike saali ko­dumeeskonda toetama!

Kaheksandikfinaalid

R30.03 kell 20.15 Tamsalu SpordihoonesP01.04 kell 18.00 Eesti Näituste SpordihoonesKolmas mäng vajadusel Tamsalus 04.04 või 06.04.

Valdade meistrivõistlused

Kuremaal ja Tormas toimunud Eesti valdade tal­vistel meistrivõistlustel saavutas Tamsalu mees­kond süsteemi kiuste tõttu 9. koha. Kontosse jäi küll neli võitu ja vaid üks kaotus, kuid alagrupi kolmas koht, mis tuli tänu nn surnud ringile ja meie esimeses mängus saadud suurenumbrili­sele kaotusele, ei võimaldanud sel aastal ena­mat püüda. Valdade turniiri meeste korvpalli võit rändas sel aastal Väike-Maarja valda.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare