Kampaania „Viljandimaa hoolib, hooli Sina ka!" käigus leiab vaktsineerimine Viljandis aset kolmel päeval. Sel laupäeval,  9. juunil kella 11-19 seisab vaktsineerimisbuss Viljandi maavalitsuse hoone (Vabaduse plats 2) bussipeatuse-poolse nurga juures. Järgmisel nädalal, 12. ja 14. juunil kella 10-19 pargib vaktsineerimisbuss Vabaduse platsil.

Vaktsineerida on võimalik nii A-kui ka B-viirushepatiidi vastu. Samuti on saadaval ka A- ja B-hepatiidi vastane kombineeritud vaktsiin. Pikaajaline kaitse vastava haiguse vastu saavutatakse pärast kahte A-viirushepatiidi vaktsiini annust või pärast kolme B-viirushepatiidi vaktsiini annust. Kombineeritud vaktsiini kasutamisel saavutatakse kaitse pärast kolme annuse süstimist.

Viljandi maavalitsuse sotsiaalala peaspetsialisti Luule Vitsuri jutu järgi saavad vaktsiinibussi külastada nii esimest vaktsiiniannust soovijad kui ka kordusvaktsineerimisele tulijad. Soodustused kehtivad kõigile. Kaasa tuleb võtta isikukoodiga dokument ja kui on, siis ka immuniseerimispass. Eelnevalt on Vitsuri sõnul soovitav konsulteerida perearstiga.

Olenevalt vaktsineeritava vanusest ja vaktsiini tüübist on ühe annuse soodushind 11,85-20,72 eurot, millele lisandub protseduuri eest üks euro teenustasu. Tasuda saab nii sularahas kui ka pangakaardiga.

Kampaania „Viljandimaa hoolib, hooli Sina ka!" koostööpartnerid on osaühingud Terviseagentuur ja GlaxoSmithKline Eesti.

Hepatiit ehk kollatõbi on maksapõletik, mille põhjuseks on nakatumine kas A-, B-, C-, D- või E-hepatiidi viirusega. Pika peiteaja - kolm nädalat kuni kolm kuud või enam - tõttu kulub kaua aega, enne kui hepatiidi haigusnähud ilmnevad. Tüüpilised ägeda haiguse sümptomid on kollane nahk ja kollakad silmavalged, väsimus, kõhuvalu, iiveldus. Terveks saamiseni võib kuluda mitu kuud.

A-hepatiit kandub edasi otsese kontakti, pesemata käte, saastunud vee ja toiduga. Peamiseks vältimise võimaluseks on elementaarsete hügieeninõuete järjepidev täitmine ja võimalikult teadlik suhtumine. Parimaks ennetusvõimaluseks on vaktsineerimine.

B-hepatiit on väga nakkav ning viirus kandub edasi nakatunud inimese vere või kehavedelikega. Parim kaitse B-hepatiidi vastu on samuti vaktsineerimine.