Valgas saab laupäeval joosta maratoni 99 kilomeetritMaraton
MaratonFoto: Hendrik Osula

Laupäeval toimub Valgas ja Valkas ülipikk maraton „Võimatu Jooks 2016" tähistamaks Läti Ajutise Rahvusnõukogu asutamist 1917. aastal Valkas.

Võistlejatel tuleb läbida kõige pikemal distantsil kogunisti 99 kilomeetrit.

Kõik jooksudistantsid algavad Valga Raekoja eest. Ülipikale maratonile kõlab stardipauk juba kell 6 hommikul. Järgmised stardid antakse 49,9 kilomeetrile kell 9; 29,9 kilomeetrile kell 10 ja 9,9 kilomeetrile kell 10.30. Kõige lühema distantsi, 990 meetri pikkuse raja läbijad stardivad kell 11.

Valga Linnavalitsuse spordi- ja noorsootöö vanemspetsialist Karl Kirt nentis, et seekord on põhikorraldajad lätlased ja kohe pärast starti liiguvad võistlejad Sepa tänava kaudu Valkasse, Läti Vabariiki, kus kulgeb kogu ülejäänud jooksutrass. 100 kilomeetri pikkune võimatuna tunduv jooks toimub järgmisel aastal, kui jooksuga tähistatakse Eesti ja Läti 100. sünnipäeva.

Vahetult enne starti ja stardi ajal on Sepa tänav liiklemisele suletud, mistõttu tuleb liiklejatel arvestada võimalike seisakutega ning võimaluse korral vältida startide ajal liiklemist Sepa tänava suunal.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare